Augusta, Gizeli, Ludomiry , 7 maja 2024

Szybkie zwycięstwo Stilonu. Piast poległ w Oławie

2015-05-24, Sport

W meczach 31 kolejki trzeciej ligi grupy dolnośląsko-lubuskiej nasze zespoły zagrały ze zmiennym szczęściem. Stilon pewnie pokonał Polonię Stal Świdnicę 3:0, natomiast Piast Karnin przegrał na wyjeździe z MKS Oława 0:4.

Mecz Stilonu z Polonią Stalą tak naprawdę jeszcze dobrze się nie rozpoczął a już było ,,pozamiatane’’. W siódmej minucie Radosław Somrani zdecydował się na strzał zza linii pola karnego i uczynił to na tyle precyzyjnie, że futbolówka zatrzepotała w siatce. Gorzowianie niezbyt długo celebrowali zdobycie tej bramki, gdyż po 120 sekundach Alan Błajewski uwolnił się spod opieki obrońców i wpakował piłkę do bramki po wcześniejszym dośrodkowaniu przez Łukasza Maliszewskiego. Ten ostatni w 18 minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego ustalił – jak się potem okazało - wynik meczu. W 31 minucie Paweł Posmyk nie wykorzystał rzutu karnego, podyktowanego za faul na nim samym.

W drugiej połowie nie było już goli, choć trzeba przyznać, że sytuacje ku temu miały oba zespoły. Chwilami było także nerwowo, sędzia co rusz pokazywał kartki, za drugą żółtą w 82 minucie boisko musiał opuścić Kordian Ziajka.

Piłkarze Piasta Karnin grali natomiast w Oławie z tamtejszym MKS i przegrali 0:4. Nasi piłkarze już w szóstej minucie stracili gola z rzutu karnego, a jego wykonawcą był Paweł Garyga. Potem nasi dzielnie walczyli, lecz nie zdołali strzelić żadnego gola. Po przerwie dominacja miejscowych nie podlegała już dyskusji. Strzelcami goli dla gospodarzy byli Marcin Mazur (53), Rafał Kohut (68), Marcin Musiał (80). Pomimo przegranej podopieczni trenera Tomasza Jeża dalej walczą o utrzymanie się w trzeciej lidze.