Irydy, Tamary, Waldemara , 5 maja 2024

Bez goli i bez punktów

2015-05-16, Sport

To nie była dobra sobota dla naszych zespołów grających w trzeciej lidze piłkarskiej.

Dużo obiecywaliśmy sobie po wyjeździe gorzowskiego Stilonu do lidera grupy dolnośląsko-lubuskiej, Formacji Port 2000 Mostki. Mecze z tym zespołem zawsze elektryzują kibiców obu drużyn i zawsze są ciekawe, stojące na dobrym poziomie. Tym razem było inaczej. Dominacja gospodarzy nie podlegała dyskusji, choć na początku nie było jeszcze źle. Paweł Posmyk, po dograniu piłki przez Damiana Szałasa, ładnie uderzył, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. I już w tym momencie praktycznie skończyło się dobre granie gorzowian. Kolejne minuty to powolne przejmowanie inicjatywy przez miejscowych. W 20 minucie ładną akcją popisali się Krzysztof Sikora i Krzysztof Piosik. Ten drugi technicznym uderzeniem pokonał Dawida Dłoniaka. Zaraz na początku drugiej połowy efektownym strzałem głową popisał się Mikołaj Juchacz i Formacja podwyższyła wynik. Nie minęła minuta a było już 3:0. Po strzale Juchacza piłka trafiła do Sebastiana Górskiego, a ten z ostrego kąta umieścił futbolówkę w siatce. Wynik spotkania ustalił w 73 minucie Krzysztof Sikora, który otrzymał podanie od Macieja Stefanowicza i pokonał Dłoniaka.

Formacja Port 2000 Mostki – Stilon Gorzów 4:0 (1:0)

* * *

Nie udało się zdobyć punktów także Piastowi Karnin, który na własnym stadionie musiał uznać wyższość Klubu Piłkarskiego z Brzegu Dolnego. Podopieczni trenera Tomasza Jeża cały czas zaciekle walczą o uratowanie się przed spadkiem i strata punktów może okazać się brzemienna w skutkach, jeżeli w kończących sezon czterech spotkaniach nasi nie wezmą się w garść.

Mecz Piasta z KP nie był wielkim widowiskiem, choć mógł zakończyć się korzystniejszym dla naszej drużyny wynikiem. Niestety, tuż przed przerwą obrońcy Piasta zagapili się i w konsekwencji Jakub Kulej zdobył gola dla gości. W drugiej części piłkarze z Karnina próbowali odrobić straty, ale na próbach się zakończyło. W najbliższą sobotę o godzinie 17.00 Piast zagra w Oławie i będzie to bardzo ważne spotkanie, gdyż MKS Oława również walczy o utrzymanie się w trzeciej lidze.