Augusta, Gizeli, Ludomiry , 7 maja 2024

Ważne wygrane piłkarzy Piasta i Stilonu

2015-05-03, Sport

To była udana niedziela dla naszych trzecioligowych drużyn. Piast Karnin wygrał z rezerwami Śląska 1:0, a Stilon przywiózł punkty z Trzebnicy.

Zwycięstwo Piasta ze Śląskiem II to niespodzianka sporego kalibru. Jest to zarazem pierwsza wiosenna wygrana podopiecznych trenera Tomasza Jeża, o tyle ważna, że nasza drużyna walczy o utrzymanie się w trzeciej lidze i te punkty mogą okazać się bezcenne. Zważywszy, że nikt nie stawiał na Piasta. Przed tygodniem wrocławianie wysoko pokonali Stilon 4:1 i zapewne byli przekonani, że w Karninie nie może stać im się krzywda. A jednak sport lubi wyzwania i niespodzianki. Już w pierwszej połowie gospodarze zaskoczyli faworyta i grając pewnie w obronie odważnie też atakowali. Już w 30 minucie mogli zdobyć pierwszą bramkę, lecz po uderzeniu z rzutu wolnego Adama Zdrojewskiego futbolówka wylądowała na słupku. Chwilę później Maciej Sędziak był precyzyjniejszy i zdobył – jak się potem okazało – bramkę na wagę kompletu punktów. Już do końca meczu wrocławianie dążyli do wyrównania, lecz albo brakowało im zimnej krwi w wykończeniu sytuacji albo natrafiali na opór ze strony świetnie grającego Arkadiusza Fabiańskiego.

* * *

Stilon wygrał kolejny wyjazdowy mecz, choć sukces zapewnił sobie dopiero w drugiej połowie. Naszym bohaterem był tym razem Miłosz Kubacki, choć pierwszy na listę strzelców kilka minut po przerwie wpisał się Paweł Posmyk.  Kiedy w 62 minucie Miłosz Kubacki trafił drugi raz wydawało się, że kolejne gole to kwestia czasu. Broniąca się na własnej połowie całą drużyną Polonia uznała, że gorzej być nie może i zaczęła odważniej atakować, czego efektem był gol Kacpera Belicy. I zrobiła się nerwówka. Gospodarze mieli jeszcze szansę na wyrównanie, ale jej nie wykorzystali i zostali skarceni przez Kubackiego.

Po niedzielnych spotkaniach 28 kolejki Stilon awansował na piątą pozycję, natomiast Piast przesunął się na bezpieczną 13 lokatę.