Longiny, Toli, Zygmunta , 2 maja 2024

Siatkarze zrobili ważny krok ku pierwszej lidze

2015-04-30, Sport

W rozpoczętym w Katowicach finałowym turnieju o awans do siatkarskiej I ligi bardzo dobrze swoje występy rozpoczęli gorzowianie.

Podopieczni trenera Krzysztofa Kocika w pierwszym meczu pokonali Bielawiankę Bielawa 3:0 i są na prostej drodze do wygrania swojej grupy, co mocno przybliży ich do wymarzonego awansu. Spotkanie z Bielawianką zapowiadało się ciekawie, bo przecież przed niespełna trzema tygodniami obie drużyny zmierzyły się w półfinałowym turnieju w Gorzowie i wówczas nasi siatkarzy mocno męczyli się z rywalem. Tym razem podobne męczarnie widzieliśmy tylko w inauguracyjnym secie. Podobnie zresztą jak 10 kwietnia w hali przy ul. Czereśniowej. W pierwszej fazie lepiej szło Bielawiance, grającej dokładniej i skutecznie. Dopiero w połowie seta nasi podgonili, a chwilę później wyszli na dwupunktowe prowadzenie. W końcówce było sporo emocji i dwa… błędy ekipy z Bielawy, które kosztowały ją stratę seta.

W drugiej partii gra lepiej ułożyła się ekipie GTPS, która od wyniku 9:8 zaczęła seryjnie punktować i gdy prowadziła 17:11 wydawało się, że wszystko jest już wyjaśnione. Wystarczył chwilowy przestój a zrobiło się… 19:19. To jednak widocznie zadowoliło Bielawiankę, gdyż do końca partii dominacja GTPS-u nie podlegała dyskusji. Najmniej emocjonujący, ale bardzo wyrównany był trzeci set. Do stanu 16:16 trudno było wskazać faworyta. I ponownie w decydującej fazie górę wzięło doświadczenie i mądrość gorzowian.

W piątek naszych czeka dzień przerwy, natomiast w sobotę zagrają oni z Czarnymi Wirex Rząśnia i w przypadku zwycięstwa nazajutrz będzie ich czekał pojedynek z drugim zespołem drugiej grupy już o bezpośredni awans na zaplecze ekstraklasy.

RB

GTPS: Stefaniak, Gajowczyk, Trojan, Greś, Stępień, Ożarski, Kocoń (libero) oraz Pękalski, Wojtysiak