Longiny, Toli, Zygmunta , 2 maja 2024

Ostre strzelanie piłkarzy Stilonu u sąsiada

2015-04-18, Sport

Piłkarze Stilonu byli faworytem w potyczce z Piastem Karnin, ale chyba nikt nie spodziewał się, że ich wygrana będzie aż tak okazała.

Trener Artur Andruszczak może być zadowolony z ostatnich występów swoich piłkarzy FOT. BOGUSŁAW SACHARCZUK

Derby zawsze rządzą się swoimi prawami, ale tym razem drużyna Piasta wyszła na boisko wyraźnie przestraszona i już na początku meczu pozwoliło rywalom na narzucenie przez nich warunków na boisku. A że piłkarze Stilonu byli świetnie dysponowani wszystko rozstrzygnęło się już w pierwszych kilkunastu minutach, w której to stilonowscy zdobyli trzy gole. Zaczęło się od dwóch trafień Patryka Bila. Najpierw wykorzystał on dośrodkowanie Pawła Posmyka i złe wybicie piłki przez obrońców Piasta. Potem nasz środkowy obrońca idealnie wykończył strzałem głową świetną centrę Łukasza Maliszewskiego. Po dwóch golach Bila do akcji wkroczył Paweł Posmyk. Jeszcze przed przerwą dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i wiadomo było, że gospodarze po zmianie stron mogą co najwyżej prosić o jak najniższy wymiar kary. Zwłaszcza, że goście mieli jeszcze przynajmniej dwie okazje do podwyższenia wyniku, ale Arkadiusz Fabiański ładnymi interwencjami uchronił drużynę przed prawdziwym pogromem w pierwszej połowie.

Po przerwie Paweł Posmyk szybko podwyższył wynik na 5:0, strzelając trzeciego swojego gola. Pomogło mu w tym kapitalne dogranie Alana Błajewskiego. Dopiero w tym momencie chwilę radości mieli fani Piasta. Maciej Sędziak idealnie przymierzył z linii pola karnego i huknął piłkę, która trafiła do niego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wynik spotkania ustalił Rafał Świtaj po dograniu piłki przez najlepszego zawodnika meczu Pawła Posmyka.

Piast Karnin – Stilon Gorzów 1:7 (0:4)

Bramki: Sędziak (67) dla Piasta oraz - Posmyk 4 (13, 31, 55, 78), Bil 2 (2, 11) i Świtaj (82).

Piast: Fabiański – Zdrojewski, Buda, Brzytwa, Wawrzyniak – Gardzielewicz (77. Błaszkowski), Kożuchowski, Pakuła, Płucienniczak (85. Łuś), Startek – Sędziak.

Stilon: Wolarek – Trachimowicz, Bil, Kucharski, Szwiec – Wiśniewski, Maliszewski (73. Świtaj), Mrozek (46. Błajewski), Szałas (81. Timoszyk), Ziajka (81. Kotus) – Posmyk.