Jaropełka, Marii, Niny , 3 maja 2024

Stal najlepsza w Wielkopolsce? Dowiemy się w sobotę

2015-04-20, Sport

Piłkarze ręczni Stali, wygrywając w Środzie Wielkopolskiej z tamtejszą Polonią  32:24, są już tylko jeden krok od wygrania grupy wielkopolskiej trzeciej ligi.

Do pełni szczęścia brakuje tylko zwycięstwa u siebie ze Spartakusem Buk, ale powinna to być formalność.

Pojedynek w Środzie Wlkp. nie był łatwy dla podopiecznych trenera Janusza Szopy. Przynajmniej w pierwszej jego fazie.  Nasi mieli wyjątkowo źle nastawione celowniki i przestrzelili kilka stuprocentowych okazji, a że gospodarzom wychodziło dosłownie wszystko uzyskali oni trzybramkowe prowadzenie. Potem gorzowianie uspokoili grę, zaczęli trafiać i jeszcze przed przerwą wypracowali czterobramkową przewagę, którą w drugiej połowie podwoili.Mogło być nawet wyżej, ale jak to ma zwyczaju trener Szopa, kiedy już było wiadomo, że Stal wygra dał on pograć wszystkim zawodnikom. To dobrze, bo gdzie mają się ogrywać nasi nominalnie rezerwowi gracze, jak nie w trudnych potyczkach ligowych. Takie podejście na pewno zaprocentuje w drugiej lidze, do której Stal ma coraz bliżej i wierzymy, że od jesieni będziemy oglądać szczypiorniak na jeszcze wyższym poziomie niż w tej chwili.

Już teraz zapraszamy sympatyków szczypiorniaka w sobotę (25 kwietnia) o godzinie 11.00 do hali przy Szarych Szeregów na mecz ze Spartakusem Buk.

Polonia Środa Wlkp. - Stal Gorzów 24:32 (13:17)
Stal: Nowicki, Szot, Skibiński - M. Stupiński 10, Kłak 8, Śramkiewicz 5, Bartnik 2, Chudy 2, K. Stupiński 2, Stasiak 1, Rzewiński 1, Maciuk 1, Bałdyga, Patalas, Ławniczak, Rafalski.