Floriana, Michała, Moniki , 4 maja 2024

Kolejne emocjonujące wieści spod amatorskiego kosza

2015-03-30, Sport

Dużo emocji dostarczył nam trzeci półfinałowy mecz koszykarskich rozgrywek amatorów i mistrzostwo EBIS Basket Ligi, w którym spotkały się MK Zaune i Sokół Międzychód.

Już w pierwszej kwarcie oglądaliśmy walkę punkt za punkt i ostatecznie wygrał Sokół 18:17. W drugiej drużyna z Międzychodu powiększyła przewagę do 9 punktów i po pierwszej połowie mieliśmy 40:31. Po zmianie stron nastąpił wielki zryw MK Zaune, który zmniejszył straty do jednego oczka (47:48). Czwarta kwarta to już koszykówka na wysokim poziomie, punkt za punkt, a ostatnie sekundy to gra nerwów. 12 sekund przed końcem spotkania, przy stanie 66:61 dla Sokoła. przerwę wzięli koszykarze MK Zaune. Po wzorcowym rozegraniu akcji Paweł Doberschuetz trafił za 2 punkty i na 7 sekund przed ostatnią syreną było 66:63. W tym momencie drużyna Sokoła popełniła błąd a P. Doberschuetz trafił jeden osobisty. MK Zaune natychmiast fauluje, aby zatrzymać zegar i mieć szansę na dalsze odrabianie strat. Maciej Weber trafia tylko raz i jest 67-64 na 4 sekundy przed końcem i można było uznać, że to już koniec emocji w tym spotkaniu ale nie. Arkadiusz Świerczyński trafia za 3 pkt i na tablicy widnieje remis 67-67 i 2 sekundy do końca. Po wprowadzeniu piłki przez Sokół faulowany jest M. Weber, który otrzymuje dwa rzuty wolne ponownie trafia tylko, ale to wystarcza, gdyż Sokół wygrywa 68-67. Stan rywalizacji do trzech zwycięstw 2:1 dla Sokoła. Najlepiej punktowali - po 28 pkt - dla Sokoła Adam Adamski i MK Zaune Arek Świerczyński. Kolejne spotkanie tych drużyn już w najbliższą środę godz. 19.10.

Przed półfinałem odbył się mecz o 7 miejsce w EBL, dzięki wygranej Sazan AP z MKS Puszkin I LO 109-51 to Sazan AP zajął 7 miejsce a MKS Puszkin I LO 8 miejsce w sezonie 2014/2015.