Irydy, Tamary, Waldemara , 5 maja 2024

Powrót z dalekiej podróży

2015-03-23, Sport

Niebo Jest Boiskiem wróciło z dalekiej podróży, gdyż przed niedzielnym trzecim półfinałowym meczem przegrywało 0:2 z Energy Team i musiało po prostu wygrać, żeby przedłużyć swoje nadzieje na awans do finału.

To, że chcieli to uczynić widać było od pierwszych sekund spotkania. Jednak oprócz chęci trzeba zdobywać punkty a z tym było trochę gorzej, ponieważ przez pierwsze pięć minut udało się zdobyć zaledwie sześć punktów. Od szóstej minuty wszystko zaczęło układać się po ich myśli i z minuty na minutę NJB grało coraz lepiej. Do przerwy było 29:22, lecz potem dominowała ekipa Energa i po trzech kwartach mieliśmy remis 43:43.  W decydującej kwarcie Niebo Jest Boiskiem grało jak z nut wygrywając ją 26-14 i całe spotkanie 69-57. Stan rywalizacji w półfinale 2-1 dla Energy Team. Najlepiej punktującymi dla zwycięzców byli Mateusz Hadryś 16 pkt i Konrad Jelski 12 pkt. a dla obrońców tytułu po raz kolejny Marek Mańkowski 19 pkt.

W niedziele odbył się również mecz o miejsca 5-8, w którym zagrali MIB-POL i Sazan AP. Wyżej notowana po rundzie zasadniczej ekipa MIB-POL zaatakowała od samego początku, wygrywając pierwszą kwartę 22:12, dzięki temu w dalszej części meczu mogło spokojnie kontrolować wynik spotkania. Ostatecznie MIB-POL zwyciężył 67:54. Dla MIB-POL najlepiej rzucali Tomasz Sobania 17 i Karol Grygiel 16 pkt a dla Sazan AP 17 pkt zdobył Wojtek Wawrzyniak

Dzięki tej wygranej MIB-POL zagra po świętach o 5 miejsce z Amigos PWSZ a Sazan AP w najbliższą niedzielę 29.03 spotka się z MKS Puszkin I LO o godz. 17.15 o 7 miejsce w EBL. Również w niedzielę, zaraz po meczu o 7 miejsce, odbędzie się trzeci mecz półfinałowy MK Zaune z SOKOŁEM.