Józefa, Lubomira, Ramony , 1 maja 2024

Wygrana na zakończenie rundy zasadniczej

2015-03-08, Sport

Koszykarki KSSSE AZS PWSZ powoli przygotowują się do meczów z CCC Polkowice, gdzie stawką będzie awans do strefy medalowej.

Zanim jednak dojdzie do tej rywalizacji (jej początek 14 marca w Polkowicach) najpierw trzeba było zakończyć rundę zasadniczą. W ostatnim meczu podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego udały się do Siedlec i tam po udanym pościgu wygrały z miejscowym MKK 83:79. Jeszcze pięć minut przed końcem gorzowianki przegrywały 69:76, ale od tego momentu sprawy w swoje ręce wzięły Sharnee Zoll i Alyssia Brewer. We dwójkę całkowicie rozmontowały obronę przeciwniczek, rzuciły 14 punktów, a że gospodynie odpowiedziały tylko trzema oczkami wygrana akademiczek stała się faktem.

- Stworzyliśmy naprawdę bardzo dobre widowisko, gdzie stroną dominującą była świetna… skuteczność w wykonaniu obu zespołów. Do przerwy straciliśmy 52 punkty i w szatni zdecydowaliśmy się na poświęcenie więcej uwagi grze obronnej, co zaowocowało stratą zaledwie 27 punktów w drugiej połowie - powiedział nasz szkoleniowiec.

W gorzowskiej ekipie tradycyjnie już świetne zaprezentowały się Zoll i Brewer. Obie zdobyły po 28 punktów, ale pochwalić trzeba również inne zawodniczki. Zwłaszcza Klaudię Czarnodolską, która czterokrotnie trafiła za ,,trzy’’ i zagrała na ponad 55-procentowej skuteczności.

RB

MKK Siedlce - KSSSE AZS PWSZ Gorzów 79:83 (25:26, 27:21, 17:16, 10:20)

MKK: Zarycka 24 (4x3), Brooks 16 (4), Koperwas 13, Bibrzycka 7 (1), Jujka 6 (1) oraz Demirović 11, Mukosiej 2.

KSSSE AZS PWSZ: Brewer 28 (2), Zoll 28, Czarnodolska 14 (4), Piekarska 7 (1), Dźwigalska 0 oraz Ogorodnikova 3 (1), Sobek 3 (1), Szajtauer 0, B. Jaworska 0.