Kornela, Lizy, Stanisława , 8 maja 2024

Srebro, które na pewno cieszy

2015-03-01, Sport

Sprawdziły się nasze przewidywania co do obsady tegorocznego finału mistrzostw Polski koszykarek do 22 lat.

W półfinale AZS PWSZ Gorzów, po ciężkiej przeprawie, pokonał MUKS Poznań 69:62. Nasze zawodniczki długo nie mogły wypracować przewagi. Uczyniły to dopiero w trzeciej kwarcie, kiedy odskoczyły na siedem punktów. W czwartej odsłonie dzielnie broniły niewielkiej zaliczki i w nagrodę już w tym momencie wywalczyły medal. Świetny mecz zagrała Daria Stelmach, która zdobyła 24 punkty, z czego 18 po rzutach zza linii 6,75 m.  W drugim półfinale Sportowa Politechnika Gdynia nie miała większych kłopotów z wygraniem z Huraganem Wołomin 75:67, przy czym spotkanie zostało praktycznie rozstrzygnięte do przerwy, kiedy gdynianki prowadziły już 46:24.

Finał toczył się pod dyktando faworyzowanych gdynianek, które już w pierwszej kwarcie ustawiły szczelną obronę, a że w ataku szło im dobrze z minuty na minutę rosła ich przewaga. Kolejne trzy kwarty były bardziej wyrównane, ale każdorazowo kończyły się wygraną Politechniki. Problemem podopiecznych trenera Roberta Pieczyraka była niska skuteczność rzutowa. Słabo prezentowały się zwłaszcza nasze liderki Natalia Sobek i Daria Stelmach, które wspólnie zdobyły zaledwie siedem punktów, choć oddały 25 rzutów z gry. A i ich koleżanki nie błyszczały. Więcej mogliśmy spodziewać się od Klaudii Czarnodolskiej, Katarzyny Jaworskiej czy Magdaleny Szajtauer. Większych pretensji nie można kierować tylko do Beaty Jaworskiej.

Srebrny medal i tytuł wicemistrzyń Polski jest jednak dużym osiągnięciem i za cały występ w bydgoskiej hali Artego należą się gorzowskim dziewczętom duże gratulacje. Tym samym powtórzyły sukces sprzed roku, choć wtedy grano do 20 lat. W pojedynku o trzecie miejsce MUKS Poznań wygrał z Huraganem 75:42.

RB

AZS PWSZ Gorzów - MUKS Poznań 69:62 (19:19, 18:16, 20:15, 12:12)

AZS PWSZ: Stelmach 24 (6x3), Sobek 10 (2), Czarnodolska 7 (1), Szajtauer 7, K. Jaworska 0 oraz B. Jaworska 17, Witkowska 4.