Jaropełka, Marii, Niny , 3 maja 2024

Zagrały szybciej i wygrały w Rybniku

2015-02-18, Sport

W meczu awansem koszykarki KSSSE AZS PWSZ Gorzów pokonały w Rybniku tamtejszy ROW 77:66 i zapewniły sobie przynajmniej piąte miejsce przed fazą play off.

Sharnee Zoll poprowadziła gorzowianki do wygranej w Rybniku

- Kolejny fantastyczny mecz w wykonaniu Sharnee Zoll. Kiedy ona jest w wysokiej formie ciężko jest nas pokonać – przyznał po meczu trener Dariusz Maciejewski.

Nasza amerykańska rozgrywająca rzuciła 28 punktów, a że miała wsparcie w Alyssi Brewer (21 pkt.) o zwycięstwo było dużo łatwiej niż mogliśmy się spodziewać. Tym bardziej teraz żal przegranej w Gdyni, bo strata jednego oczka prawdopodobnie nie pozwoli naszej ekipie na miejsce w czwórce po rundzie zasadniczej. Mleko jednak już się rozlało…

Pojedynek w Rybniku rozpoczął się od trafienia Magdaleny Radwan, ale po chwili trójkę zaliczyła Klaudia Czarnodolska a dwójkę Alyssia Brewer. Miejscowe szybko odpowiedziały, zaś w piątej minucie prowadziły 13:9. Niespełna trzy minuty przed zakończeniem inauguracyjnej kwarty ROW wygrywał 17:13, lecz końcówka tej odsłony należała do gorzowianek, które wyszły na trzypunktowe prowadzenie (22:19).

W drugiej kwarcie gorzowianki zanotowały wspaniałą serię zdobycia 18 punktów przy zaledwie jednym straconym i w 15 minucie prowadziły 40:25. Już w tym momencie losy spotkania były praktycznie rozstrzygnięte, zwłaszcza że dominacja akademiczek była wyraźna. Gospodynie walczyły ambitnie, zniwelowały nawet część strat, ale po zmianie stron  gorzowianki systematycznie zaczęły powiększać przewagę. W 28 minucie osiągnęła ona poziom 19 punktów (57:38), zaś przed ostatnią kwartą nasze wygrywały 60:44. W kończących mecz ostatnich dziesięciu minutach przyjezdne kontrolowały wydarzenia na parkiecie i choć rybniczanki starały się gonić nie były w stanie nic zrobić.

Gorzowianki zagrały na 40-procentowej skuteczności, ich rywalki na 31-procentowej. Bardzo dobrze akademiczki radziły sobie też w zbiórkach, miały ponadto mniej strat.

Glucose ROW Rybnik - KSSSE AZS PWSZ Gorzów 66:77 (19:22, 15:23, 10:15, 22:17)

ROW: Metcalf 22, Rymarenko 15, Mingo 10, Stelmach 10, Radwan 9, Motyl 0, Henry 0, Zielonka 0, Paździerska 0.

KSSSE AZS PWSZ: Zoll 28, Brewer 21, Ogorodnikowa 10, Czarnodolska 7, Stelmach 5, Dźwigalska 2, Piekarska 2, Szajtauer 2, Sobek 0.