Jaropełka, Marii, Niny , 3 maja 2024

Koszykarze amatorzy w akcji

2014-12-08, Sport

Za nami kolejne mecze w ramach rozgrywek Gorzowskiej Ligi Amatorskiej Koszykówki.

W niedzielne popołudnie ,,niebo’’ pomogło faworyzowanej drużynie Niebo Jest Boiskiem, która w pojedynku z Sazanem AP długo przegrywała, ale na 150 sekund przed końcowym gwizdkiem sędziów rozpoczęła udany pościg i ostatecznie zwyciężyła 70:63 (15:17, 18:17, 14:16, 23:13). Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobyli Mariusz Kaczanowski (16), Mateusz Hadryś (14) i Konrad Jelski (13), natomiast dla pokonanych Wojciech Wawrzyniak (19).

W drugim meczu obrońca tytułu Energy Team wygrał z MIB-POL 64:42 (15:4, 12:17, 13:5, 24:16). Najlepiej punktującymi w tym meczu byli: Marek Mańkowski i Rafał Pęczek, którzy dla zwycięzców zdobyli po 19 pkt. W trzecim spotkaniu zapowiadało się łatwe zwycięstwo MK Zaune, gdyż wielokrotni mistrzowie ligi SOKÓŁ stawił się w zaledwie pięcioosobowym składzie. Nie poddał się i przez trzy kwarty prowadził wyrównany bój. W tym momencie było 54-50 dla MK Zaune. W ostatniej kwarcie Sokół bez możliwości zmian i po wykorzystaniu wszystkich przerw na żądanie opadł z sił i przegrał całe spotkanie 75-61 (22:23, 16:12, 16:15, 21:11). Najlepiej punktującym zawodnikiem meczu, z bardzo wysoką skutecznością za dwa punkty (73%), był Adam Adamski (Sokół) zdobywając 33 pkt.

Ostatnia kolejka rundy zasadniczej zaplanowana na 14 grudnia, zapowiada się bardzo ciekawie, każdy mecz będzie walką o lepszą pozycję w tabeli i lepsze rozstawienie przed rundą zasadniczą. A tak wygląda plan gier:

16.00 - Amigos PWSZ - MIB-POL

17.15 - Niebo Jest Boiskiem - MK Zaune

18.30 - Energy Team - SOKÓŁ Międzychód.

EBIS Basket Liga oprócz ligi zaprasza również do zapisów na III Turniej o Puchar Dyrektora II LO w koszykówce oraz do wzięcia udziału w konkursach. We wtorek kolejny konkurs a do wygrania Vouchery od firmy 4F i bilety do kina. Więcej informacji na www.glak.pl.