Jaropełka, Marii, Niny , 3 maja 2024

Siatkarze i piłkarze ręczni jak cyborgi

2014-11-30, Sport

Kolejne zwycięstwa na swoim koncie zanotowały nasze zespoły siatkarzy i piłkarzy ręcznych.

Kroczącą od zwycięstwa do zwycięstwa drużyna Meprozetu GTPS Gorzów wygrała dziewiąte ligowe spotkanie, tym razem na wyjeździe z UKS Kołobrzeg 3:1. Rywale podopiecznych trenera Krzysztofa Kocika należą do słabszych drużyn, dlatego spodziewaliśmy się łatwej przeprawy. I tak początkowo było, gdyż w pierwszych dwóch setach przewaga gorzowian była wyraźna, choć nasi zagrali bez swoich dwóch czołowych graczy – Patryka Wojtysiaka i Michała Koconia. Nie było też Karola Gresia. Wszyscy pozostali w domu z powodu choroby.

W trzecim trzeciej gorzowianie trochę przysnęli, co natychmiast wykorzystali miejscowi, którzy nabrali takiego rozpędu, że o mały włos, a mielibyśmy niespodziankę w postaci tie-breaka. Na szczęście w decydującym momencie czwartego seta nasi zachowali zimną krew i wywieźli z nadmorskiej miejscowości komplet punktów.

UKS OPP Kołobrzeg - Meprozet GTPS Gorzów 1:3 (18:25, 20:25, 25:18, 24:26)

Meprozet GTPS: Pękalski, Gajowczyk, Troska, Stępień, Kramer, P. Greś, Janas (libero) oraz Trojan, Czapla

* * *

Piłkarze ręczni Stali nie mieli żadnych problemów z pokonaniem Warty Pyzdry 43:23. Zebrani na trybunach hali przy ul. Szarych Szeregów kibice obejrzeli mnóstwo widowiskowych akcji i sporo bramek. Już w pierwszej połowie było widać dużą różnicę w umiejętnościach obu zespołów. Stalowcy grali bardzo pewnie i skutecznie, do tego mieli dobrze pracującą obronę i po 30 minutach zapowiadało się na klęskę rywali.

W drugiej połowie gorzowianie utrzymali wysoki poziom gry w ataku, trochę rozluźnili za to szyki obronne, pozwalając gościom na zdobycie 14 bramek. Trener Janusz Szopa, pomimo tak pewnej wygranej, miał trochę uwag do zawodników przede wszystkich na chwile przestojów oraz nie wykorzystanie kilku dogodnych okazji.

Stal Gorzów - Warta Pyzdry 43:23 (22:9)

Stal: Nowicki, Bałdyga, Leśniak – Śramkiewicz 12, Kłak 11, Kubacki 7, Chudy 5, Ławniczak 4, Gąsiorowski 2, Stupiński 1, Rafalski 1.