Beniny, Filipa, Judyty , 6 maja 2024

Młodzi polscy siatkarze podbili Arenę Gorzów

2024-01-14, Sport

Młodzi polscy siatkarze zdobyli złoty medal Mistrzostw Europy Wschodniej i jednocześnie awansowali do Mistrzostw Europy do 20 lat.

Przez pięć dni w Gorzowie rozgrywano siatkarski turniej Mistrzostw Europy Wschodniej U-20. W zawodach uczestniczyło pięć krajów. Faworytem byli Polacy i nie zawiedli. Wygrali wszystkie swoje mecze i zasłużenie odebrali główne trofeum, ale najważniejsze, że awansowali do finałów Mistrzostw Europy U-20, które w sierpniu odbędą się na parkietach w Serbii i Grecji.

W ostatnim, niedzielnym spotkaniu podopieczni trenera Sebastiana Pawlika pewnie pokonali Ażerbejdżan 3:0, w setach do 10, 11 i 11.