Beniny, Filipa, Judyty , 6 maja 2024

Koszykarskie derby dla gorzowskich Kangurów

2024-01-18, Sport

W 18. kolejce drugoligowych rozgrywek zespół Kangoo Basket Gorzów pokonał na wyjeździe Zastal Zieloną Górę i wciąż liczy się w walce o awans do play-off.

Gorzowscy gracze rozpoczęli mecz od dwóch celnych trafień TomaszówUrbana i Cieślaka. Jak potem się okazało, gospodarze nie zdołali przez całe spotkanie choć raz wyjść na minimalne prowadzenie. Już po pierwszej kwarcie nasi prowadzili sześcioma punktami 24:18.

W drugiej kwarcie nieco lepsi byli zielonogórzanie, ale nie potrafili doprowadzić choćby do remisu. Ta sztuka udała im się na początku trzeciej kwarty. W tej części gry kilka razy mieliśmy wynik remisowy, ostatni raz w 29 minucie, po czym gorzowianie zdobyli siedem punktów z rzędu.

Kiedy na cztery minuty przed ostatnią syreną było już 72:59 dla przyjezdnych nikt nie miał wątpliwości, że dwa punkty meczowe pojadą do Gorzowa.

- Po porażce w Jeleniej Górze, poniesionej trochę na własne życzenie, w środowy wieczór w derbowym starciu już nie mogliśmy oddać punktów, bo czołowa ósemka odjechałaby nam już chyba na dobre – powiedział nasz trener Andrzej Stefanowicz.

W sobotę, 20 stycznia o godz. 15.00 w hali CEZiB przy ul. Warszawskiej w Gorzowie nasze koszykarskie „Kangury" podejmą jedyny niepokonany zespół w grupie D drugiej ligi. Pogoń Prudnik, który do tej pory wygrał wszystkie 18 meczów. W pierwszej rundzie w Prudniku przegraliśmy 74:88. KS Pogoń Prudnik to ponad 60-letnia tradycja koszykówki i wiele znaczących postaci dla polskiego basketu. M.in. legendarny Grzegorz Mordzak!

- Będziemy walczyć od pierwszej do ostatniej minuty, bo wiemy, jak to jest ważny mecz w kontekście rywalizacji o miejsce w fazie play-off – zapewnia Andrzej Stefanowicz.

Wstęp wolny i wiele atrakcji dla kibiców.

Q8OILS SKM ZASTAL ZIELONA GÓRA – EIG CEZIB KANGOO BASKET GORZÓW 74:84 (18:24, 21:17, 17:22, 18:21)

KANGOO BASKET: Grzegorczyk 20 (1x3), Jelski 15 (3), Urban 14, Cieślak 7 (1), Jercha 5 (1) oraz Paluszak 12, Chmurzewski 7, Jachimowski 4, Dreczkowski, Kaczmarek, Zawadzki.