Beniny, Filipa, Judyty , 6 maja 2024

Wspaniały mecz gorzowianek, ale to rywalki się cieszą

2024-01-18, Sport

W rewanżowym meczu o awans do ćwierćfinału EuroCup Women gorzowskie koszykarki sprawiły dużą niespodziankę, lecz jednocześnie... pożegnały się z rozgrywkami.

Przed tygodniem w hali AJP przy ul. Chopina podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego przegrały z Galatasaray Cagdas Factoring 73:87, redukując swoje szanse na awans do minimum. Gorzowianki nie pojechały jednak do Turcji na wycieczkę. Miały one swój plan, który sprowadzał się do walki o każdą piłkę, o każdy punkt. I w pierwszej kwarcie pokazały miejscowej drużynie, że świętowanie na razie muszą odłożyć. Po dziesięciu minutach było 26:18 dla Akademiczek i zrobiło się naprawdę ciekawie.

W drugiej kwarcie stroną dominującą były jednak Turczynki, które nie dość, że odrobiły wszystkie straty, to jeszcze dorzuciły jeden punkt i na przerwę zeszły przy prowadzeniu 41:40. Po powrocie zespołów na parkiet po przerwie początkowo prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Po kilku minutach było 49:43 dla przyjezdnych i znowu pojawiła się nadzieja na sprawienie niespodzianki. Gorzowiankom nie wyszły jednak ostatnie dwie minuty, kiedy to nie tylko straciły kilka punktów przewagi, ale jeszcze pozwoliły gospodyniom odskoczyć na cztery ,,oczka’’ (66:62).

W czwartej kwarcie przez dłuższy czas minimalnie prowadziły miejscowe albo mieliśmy remis. Ostatnie kilka minut to już popisowa gra naszego zespołu, aczkolwiek bądźmy obiektywni i powiedzmy, że Turczynki wiedziały jaką mają przewagę z pierwszego spotkania i kontrolowały, żeby nie stracić dużego zapasu. Nie zmienia to faktu, że doznały one pierwszej w tym sezonie porażki w europejskich pucharach, ale życzymy im, żeby w dalszej fazie rywalizacji zaszły jak najdalej. Natomiast gorzowiankom gratulujemy ambitnej walki do końca.

Galatasaray Cagdas Factoring - InvestInTheWest Enea Gorzów 85:91 (18:26, 23:14, 25:22, 19:29)

W dwumeczu 172:164 dla Galatasaray.

AZS AJP: Elena Tsineke 22, Chloe Bibby 21, Anna Jakubiuk 17, Weronika Telenga 11, Nora Wentzel 11, Stephanie Jones 9, Wiktoria Kuczyńska, Aleksandra Pszczolarska.

Galatasaray: Vanloo 25, Smith 19, Hines-Allen 18, Herberta-Harrigana 10, Abdelkadera 7, Hartley 6, Yilmaz, Yildizhan, Akbas.