Augusta, Gizeli, Ludomiry , 7 maja 2024

Młodzi polscy siatkarze z kompletem zwycięstw

2024-01-11, Sport

Bardzo udanie rozpoczęli siatkarskie mistrzostwa Europy Wschodniej U-20 reprezentanci Polski.

Zawody odbywają się w nowej gorzowskiej hali z udziałem pięciu drużyn. Oprócz Polski w stawce jest Ukraina, Estonia, Łotwa i Azerbejdżan.

W meczu otwarcia nasza reprezentacja zmierzyła się z Łotwą. Od początku spotkania widać było, że nasz zespół przewyższa jakością rywali. Już po niespełna dwudziestu minutach podopieczni trenera Sebastiana Pawlika wygrali pierwszego seta 25:14. Kolejne partie były bardziej zacięte, lecz stale pod kontrolą Polaków. Nasza kadra pozwoliła przeciwnikom zdobyć w drugim i trzecim secie 19 punktów i pewnie wygrała cały mecz 3:0. Podobać się mogły ataki dynamicznego Igora Rybaka, który zdobył w całym meczu 12 punktów i był najlepiej punktującym graczem. Skuteczny był również Jakub Nowak, a pomysłowo rozgrywał piłki Błażej Bień.

W drugim dniu turnieju nasza reprezentacja zmierzyła się z Ukrainą. Przed turniejem te dwie drużyny stawiano w roli faworytów rozgrywanego w Arenie Gorzów turnieju młodych siatkarzy.

Spotkanie świetnie rozpoczął zespół Ukrainy, który prowadził już nawet 10:2. Polacy jednak w kolejnych minutach opanowali sytuację i doprowadzili do remisu, aby w końcówce wygrać 25:19. Drugi set to popisowa postawa naszej kadry i zdecydowana wygrana 25:15. Trzeci set był bardzo zacięty i rozgrywany na przewagi, a ostatecznie przechylili go na swoją stronę przeciwnicy z Ukrainy, którzy wygrali 29:27. W czwartym secie trwała wyrównana walka, a w naszej drużynie świetnie prezentował się Rybak. Jego dynamiczne ataki doprowadziły do wygranej polskiej kadry 25:23. Nasz zawodnik ponownie jak w spotkaniu z Łotwą był najskuteczniejszym siatkarzem i zdobył aż 25 punktów.

W piątek 12 stycznia nasz zespół odpoczywa, w sobotę zagra z Estonią, a w niedzielę na zakończenie turnieju z Azerbejdżanem. Mecze Polaków rozpoczną się o godzinie 17.00.

Zwycięzca gorzowskiego turnieju awansuje do finału ME U20, które na przełomie sierpnia i września 2024 r. odbędą się w Grecji i Serbii. Polacy są na dobrej drodze, aby ten awans uzyskać.

Warto odnotować świetną atmosferę na trybunach Areny Gorzów. Sporo młodzieży, a Polacy grają przy głośnym dopingu. Kibiców zachęcamy do zakupu biletów na kolejne mecze. Można je kupić za pośrednictwem serwisu eBilet: https://www.ebilet.pl/organizatorzy/polska-siatkowka-sp-z-oo

POLSKA – ŁOTWA 3:0 (25:14, 25:19, 25:19)

POLSKA – UKRAINA  3:1 (25:19, 25:15, 27:29, 25:23)