Augusta, Gizeli, Ludomiry , 7 maja 2024

Kapitalna końcówka i siódma wygrana Stali z rzędu

2024-01-13, Sport

Świetny powrót po świąteczno-noworocznej przerwie zaliczyli szczypiorniści gorzowskiej Stali, którzy odnieśli siódme z rzędu zwycięstwo w Lidze Centralnej.

Tak się cieszyli gorzowianie po wygranej w Białej Podlaskiej
Tak się cieszyli gorzowianie po wygranej w Białej Podlaskiej Fot. Stal Gorzów/FB

Gorzowianie wybrali się na gorący teren do Białej Podlaskiej, gdzie do tej pory zdołała wygrać tylko Pogoń Szczecin. I choćby z tego powodu nasi gracze nie byli faworytami w starciu z miejscowym AZS AWF, to jednak nie po raz pierwszy pokazali charakter i zwyciężyli jedną bramką 28:27.

Zwycięstwo to jest o tyle istotne, że nasz zespół ,,przeskoczył’’ w tabeli drużynę z Białej Podlaskiej i awansował na drugie miejsce, choć będąca teraz bezpośrednio za Stalą Padwa Zamość rozegra w niedzielę mecz i jeśli wygra wyprzedzi stalowców. Ale za tydzień przyjedzie do Areny Gorzów i już dzisiaj wiemy, że będzie to hit kolejki, na który zapraszamy kibiców, bo zapowiada się piękne widowisko. Bilety są wciąż do nabycia.

Powróćmy jednak do meczu w Białej Podlaskiej. Podopieczni Oskara Serpiny wyszli na parkiet bardzo skoncentrowani i od początku narzucili swoje warunki gry, prowadząc przez dłuższy czas kilkoma bramkami. Pierwszą połowę wygrali jednak gospodarze, ale tylko jedną bramką, dlatego z dużymi nadziejami oczekiwaliśmy drugiej części.

Tak już jest w tym sezonie, że stalowcy najczęściej w drugich 30 minutach radzą sobie lepiej i pokazali to również w tym pojedynku. Jeszcze sześć minut przed końcem akademicy prowadzili 26:24, ale na więcej nasi już im nie pozwolili. Wygrali końcówkę 3:1 i całe spotkanie jednym golem. Trzeba dodać, że w ostatniej akcji miejscowi mieli jeszcze szansę na doprowadzenie do rzutów karnych, ale świetną interwencją popisał się nasz bramkarz Krzysztof Nowicki i komplet punktów przyjechał do Gorzowa.