Echogorzowa logo

wiadomości z Gorzowa i regionu, publicystyka, wywiady, sport, żużel, felietony

Jesteś tutaj » Home » Kultura »
Alfa, Leonii, Tytusa , 19 kwietnia 2024

Na Scenie Letniej muzycznie, baśniowo i komediowo

2017-06-23, Kultura

Już w sobotę 24 czerwca startuje piętnasta edycja Sceny Letniej, imprezy, bez której większość gorzowian nie wyobraża sobie wakacji.

medium_news_header_18783.jpg

Także i tym razem fani zobaczą kilka ciekawych spektakli oraz warszawskie gwiazdy.

24 czerwca, sobota, 20.30. Teatr Osterwy, Gorzów, „Świat magii i fantazji”.

Spektakl muzyczny w wykonaniu aktorów Teatru im. Juliusza Osterwy, w trakcie którego zabrzmią piosenki ze spektakli muzycznych, które zostały zrealizowane w ostatnich sezonach na scenie gorzowskiego teatru.

25 czerwca, niedziela, 20.30, Teatr Osterwy, Gorzów, „Żona potrzebna od zaraz”.

Grają Beata Chorążykiewicz, Joanna Ginda, Anna Łaniewska, Joanna Rossa, Jan Mierzyński, Krzysztof Tuchalski.

Cóż gorszego od posiadania żony może spotkać mężczyznę? Chyba tylko brak małżonki. Zwłaszcza, że jej posiadanie stanowi warunek osiągnięcia prestiżowego awansu zawodowego, a szef osobiście pragnie ją poznać, na przykład podczas kolacji w naszym domu. Dlatego żona  potrzebna od zaraz! Sztuka Edwarda Taylora pokazuje, że od posiadania żony lub jej braku, mężczyznę może spotkać jeszcze coś dużo gorszego – posiadanie kilku żon… I to nie do końca swoich. Do tego jednocześnie i w tym samym miejscu.

30 czerwca, piątek, 12.00, Teatr Rozrywki Trójkąt, Zielona Góra „Inna Bajka”.

Grają: Beata Beling, Artur Beling, Mariusz Wasiewski, Ludwik Schiller

Od najmłodszych lat życia wszyscy dobrze znają treść baśni o „Czerwonym Kapturku” oraz „Jasiu i Małgosi”. To właśnie na kanwie tych dwóch tytułów powstała fabuła „Innej Bajki”. Dwie pary aktorów realizujących przedstawienie, dążą do opowiedzenia dwóch historii naraz, co staje się źródłem bardzo zabawnych perypetii.

1 lipca, sobota, 20.30, Wojciech Borkowski – Europejska Agencja Sztuki, „Pozwól mi spróbować jeszcze raz”.

Od wielu lat Ewa Błaszczyk pozostaje jedną z najbardziej wyrazistych postaci zarówno w polskim kinie, jak i na scenie muzycznej. We wszystko co robi, wkłada maksimum zaangażowania i to powoduje, że nie sposób pozostać wobec jej twórczości obojętnym. Płyta „Pozwól mi spróbować jeszcze raz” to zapis spektaklu pod tym samym tytułem. Słuchacze znajdą na niej kompozycje z repertuaru: Marleny Dietrich, Ryszarda Riedla, Jacka Kleyffa czy Stanisława Soyki. Album promuje piosenka „Modlitwa III” znana z wykonania zespołu Dżem.

2 lipca, niedziela, 20.30, Fundacja Skene Pro Arte.

Na recital Dariusza Kordka składają się utwory bliskie artyście, pochodzące ze spektakli i musicali, które stanowiły ważne wydarzenie na jego drodze zawodowej. Publiczność usłyszy zatem piosenki z musicalu „Bodo”, w którym aktor zagrał brawurowo i zaśpiewał utwory z repertuaru legendarnego przedwojennego artysty Eugeniusza Bodo „Zrób to tak” czy „Umówiłem się z nią na dziewiątą”. W trakcie występu zabrzmią również najsłynniejsze przeboje z musicali „Metro” i „Deszczowa Piosenka”. Usłyszymy takie utwory jak „Lucia”, „Nie płacz kiedy odjadę”, „Blondynka”, „Apasjonata” oraz piosenki pochodzące z autorskich albumów Dariusza Kordka m.in. „Chwile”, „Czas kiedy jesteś ze mną”, „Codziennie ktoś mówi mi nie”.

7 lipca, piątek, 12.00, Agencja Artystyczna Odskocznia z Warszawy. „Prot i Filip”

Spektakl za pomocą dowcipnych dialogów i zaskakujących sytuacji pokazuje, jak wielką wartością w życiu każdego człowieka jest przyjaźń i szacunek do drugiej osoby. Scenariusz spektaklu powstał w oparciu o najsłynniejsze wiersze Jana Brzechwy. Jest to zatem rodzaj teatru, który czerpie inspiracje od największych mistrzów błyskotliwego żartu – Kabaretu Starszych Panów, Flipa i Flapa, Charliego Chaplina.

Po spektaklu na Scenie im. Ireny i Tadeusza Byrskich odbędzie się pokaz finałowy „Lata w teatrze” organizowanego przez Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. Młodzi uczestnicy warsztatów zaprezentują spektakl zatytułowany „Zastukaj/Zaświstaj/Zamknij oczy” inspirowany poezją Zbigniewa Herberta.

8 lipca, sobota, 20.30, „Nareszcie w Dudapeszcie”, Krzysztof Daukszewicz.

„Nareszcie w Dudapeszcie” to najnowszy, autorski program Krzysztofa Daukszewicza, w którym satyryk wyśmiewa absurdy dzisiejszego społeczeństwa i nawiązuje do bieżących wydarzeń społecznych i politycznych. Wszystko, co śmieszne, znajdą Państwo właśnie w tym programie.

9 lipca, niedziela, 20.30, „Powieść o rozumnej dziewczynie” wg poezji Bolesława Leśmiana – recital aktorski Aleksandra Podolaka. Zespół muzyczny w składzie: Marek Zalewski, Jerzy Dutkiewicz, Mariusz Lipiński.

Recital „Opowieść o rozumnej dziewczynie” przedstawia historię, która zdarzyła się lata temu…. Jest to opowieść o miłości, przemijaniu… o tym, co nieuchronne. Mało jest w poezji polskiej wierszy o miłości tak dojrzałej i pełnej, wychodzącej poza samo uniesienie namiętności, zalotów, płytki sentymentalizm, czy egzotykę wiecznej kobiecości. Aleksander Podolak posługując się słowami Leśmiana, opowiada o swojej miłości. Jest to uczucie wspólnego życia, w szczęściu i nieszczęściu – dozgonne i wieczne.

14 lipca, piątek, 12.00, Teatr MER, „Mały Książę”.

Zapraszamy Was na wielką międzyplanetarną wyprawę! Naszym pilotem będzie nie kto inny jak najbardziej znany arystokrata na świecie – Mały Książę. Ten uroczy, wrażliwy chłopiec już od kilkudziesięciu lat uczy nas, czym jest prawdziwa miłość, przyjaźń i jak nie zapomnieć o nich w codziennym życiu.

15 lipca, sobota, 20.30, „Tango d’amore”, Artur Gotz.

„Tango d’amore” to nastrojowy teatr piosenki, swoisty kabaret artystyczny łączący w sobie elementy komizmu, jak również nostalgii i zadumy nad otaczającą nas rzeczywistością. Na program składają się piosenki m.in. Kabaretu Starszych Panów, Bułata Okudżawy, Marka Grechuty, Agnieszki Osieckiej, Zygmunta Koniecznego, często w zaskakujących aranżacjach i oryginalnej, porywającej interpretacji. Prostota formy znakomicie uwydatnia siłę poetyckiej treści. Z tego magicznego spotkania z pewnością nikt nie wyjdzie obojętny.

16 lipca, niedziela, 20.30, „Niezapomniany Joe Cocker”, recital Jacka Kawalca.

Jacek Kawalec chce oddać hołd wielkiemu mistrzowi ballady, a jednocześnie zaprezentować swoją wersję ponadczasowych przebojów. Artysta podchodzi do tego zadania z pokorą i wielkim zaangażowaniem.

21 lipca, piątek, 12.00, Teatr Żelazny z Katowic, „Wilk, Koza i Koźlęta”.

„Wilk, Koza i Koźlęta” to humorystyczna wersja baśni braci Grimm, w której Wilk, stary bluesman, cierpi na przewlekły katar. Ta przykra dolegliwość sprawia, że nie potrafi wyczuć zdobyczy, a co za tym idzie – jest pierońsko głodny. Los jednak jest dla niego łaskawy i Wilk przypadkiem znajduje zagrodę pełną malutkich, bialutkich, śliczniutkich i smaczniutkich kózek. Rozpoczyna się wielkie planowanie i polowanie.

22 lipca, sobota, 20.30, Agencja Didaskalia z Krakowa, „W podróży...”.

Recital duetu Ryczy-Prycza czyli Wojciech Skibiński i Krzysztof Taraszka. Spotkanie z poezją Leonarda Cohena w wykonaniu duetu „Ryczy – Prycza” – czyli Wojciecha Skibińskiego – aktora Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz Krzysztofa Taraszki. Najwspanialsze pieśni Cohena w niezapomnianym tłumaczeniu Macieja Zembatego.

23 lipca, niedziela, 20.30, Agencja Didaskalia z Krakowa, „Sekret Panny Kazimiery”.

Scenariusz i reżyseria: Beata Malczewska/Ewa Kornecka. Gra Beata Malczewska.

Aktorka Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie przedstawia komediową opowieść z piosenkami Teatru Loch Camelot pt. „Sekret Panny Kazimiery”. To zabawna opowieść z partiami wokalnymi w klimacie międzywojennych kabaretów. Uczuciowa grubaska z prowincji, panna Kazimiera (postać fikcyjna), żyje blaskiem międzywojennych gwiazd, rewii i teatrzyków, jest zafascynowana twórczością ówczesnych poetów i walczy, aby być przez nich dostrzeżoną! Desperacko sięga po cały arsenał środków – od komedii po dramat – wszystko w imię spełnienia swych marzeń – dostąpienia zaszczytu „zaistnienia” w świecie artystów oraz w sercu jednego z poetów, tajemniczego blondyna…

28 lipca, piątek, 12.00, Teatr Władca Lalek, „Bajki z malowanej skrzyni”.

To pełne humoru i melodyjnych piosenek przedstawienie dla młodszych dzieci. Na kolorowym kaszubskim podwórku spotykamy niesfornego kurczaka Szałaputka, jego mamę Kwokę, przyjaciółkę Myszkę i podstępnego Lisa. Ciekawski Szałaputek, chce poznać świat poza swoim podwórkiem. Mama ostrzega go przed niesympatycznym Lisem, postrachem wszystkich kurników. Wykorzystując nieobecność Kwoki, Lis podstępnie porywa Szałaputka i zamyka go w komórce. Mądra i przyjacielska Myszka ratuje Kurczaka z opresji. Lis zostaje uwięziony. Musi ponieść zasłużoną karę.

29 lipca, sobota, 20.30, Wojciech Borkowski Europejska Agencja Sztuki, Recital Magdy Umer.

Magda Umer to ikona polskiej piosenki poetyckiej. Pieśniarka, także aktorka, scenarzystka i reżyserka, nazywana „liryczną profesor od miłości” czy „terapeutką i lekarką dusz”. Każdy jej występ to perfekcyjne połączenie wiersza, muzyki i aktorstwa na najwyższym poziomie. W trakcie recitalu usłyszymy m.in. piosenki z najnowsza płyty zatytułowanej „Bezsenna noc”. Jak przyznała artystka, ten album to „koncert na głos i fortepian”. Zawiera 15 piosenek aktualnie najbliższych jej sercu. Na płycie znalazły się piosenki do słów wybitnych poetów: Mariana Hemara, Juliana Tuwima, Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej. Wśród kompozytorów same sławy m.in.: Henryk Wars, George Gershwin, Jerzy Wasowski, Seweryn Krajewski, Zygmunt Konieczny.

30 lipca, niedziela, 20.30, Wojciech Borkowski Europejska Agencja Sztuki, Recital Piotra Machalicy „Piaskownica”.

Recital Piotra Machalicy „Piaskownica” to zbiór tekstów Jana Wołka napisanych specjalnie dla artysty, które podejmują temat gorzkiej świadomości życia, miłości i przemijania. Wszystko, co znajdujemy w tekstach ma swój wyraz w brzmieniu za sprawą wybitnych kompozytorów: Jerzego Satanowskiego, Janusza Strobla, Janusza Grzywacza i Wojciecha Borkowskiego. Piotrowi Machalicy towarzyszą muzycy: Wojciech Borkowski, Piotr Maślanka, Paweł Stankiewicz, Maciej Szczyciński.

Źródło: Teatr Osterwy

X

Napisz do nas!

wpisz kod z obrazka

W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych i na potrzeby wtyczek portali społecznościowych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki.
Zrozumiałem, nie pokazuj ponownie tego okna.
x