więcej

więcej
Echogorzowa logo

wiadomości z Gorzowa i regionu, publicystyka, wywiady, sport, żużel, felietony

Jesteś tutaj » Home » Trzy pytania do... »
Marii, Marzeny, Ryszarda , 26 kwietnia 2024

70 lat to już naprawdę znaczący jubileusz

2020-02-14, Trzy pytania do...

Trzy pytania do Wioletty Augustyniak, szefowej komitetu organizacyjnego 70-lecia II LO w Gorzowie

medium_news_header_26952.jpg

- Przez cały 2020 rok, w ramach obchodów jubileuszu 70-lecia istnienia II Liceum Ogólnokształcącego, będą odbywały się różnego rodzaju wydarzenia. Czy jako szefowa komitetu organizacyjnego czuje pani dużą odpowiedzialność?

- Jeżeli ktoś chce się angażować w ambitne projekty, to ta odpowiedzialność musi działać pozytywnie na pracę. I chyba tak jest w moim odczuciu. Przy tego rodzaju działaniach jedynym problemem mogłoby wydawać się znalezienie chętnych do działania. Na szczęście w naszej szkole jest taka sfera ludzi, że nigdy nie ma z tym problemów. To dużo ułatwia, zwłaszcza kiedy trzeba spiąć się i wspólnie zacząć pracować.

- Przyjęliście, że poza wakacjami, w każdym miesiącu odbywać się będą jubileuszowe wydarzenia. W sumie wyliczyłem ich przynajmniej trzynaście. Skąd tyle chęci i energii, żeby świętować przez cały rok?

- Uznaliśmy, że 70 lat to już tak znaczący jubileusz, że naprawdę warto poświęcić mu nieco więcej wydarzeń niż jedną akademię czy spotkanie absolwentów. Takie rzeczy są dobre na 10 czy 20-lecie. Nie było w nas wątpliwości, że należy poszerzyć zestaw ciekawych spotkań i imprez, zwłaszcza że w tej chwili jesteśmy najlepszą szkołą w województwie, co niesie też dodatkową promocję dla placówki. I to co wspomniałam wcześniej, jest tylu chętnych do pracy przy tych obchodach, że ciężko byłoby tym osobom odmówić, skoro tryska od nich energia.

- Głównym wydarzeniem obchodów będzie Zjazd Absolwentów, który odbędzie się pod chmurką 13 czerwca. Czy już można zakładać, że będzie to najlepsza impreza w historii szkoły?

- Zawsze każdy z nas, jak za coś się bierze stara się osiągnąć wyżyny. Mam nadzieję, że 13 czerwca osiągniemy taki punkt. Jako organizatorzy będziemy pracować do ostatniego dnia, żeby było lepiej niż zwykle. Mam nadzieję, że pod każdym względem wszystko będzie dopracowane, lecz tak naprawdę klucz do sukcesu będzie leżał w rękach absolwentów. To od nich zależy, jaka będzie frekwencja i potem zabawa. Już dzisiaj serdecznie zapraszam ich do zgłaszania się poprzez naszą stronę internetową, gdzie zamieściliśmy wszystkie niezbędne informacje. Jesteśmy przygotowani na obecność przynajmniej 500 osób, a jak będzie więcej zgłoszeń, to również sobie poradzimy.

RB

X

Napisz do nas!

wpisz kod z obrazka

W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych i na potrzeby wtyczek portali społecznościowych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki.
Zrozumiałem, nie pokazuj ponownie tego okna.
x