W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki. [rozumiem. zamknij okno] x
 
Jesteś tutaj » Home » Moje irytacje i fascynacje »
Leoncjusza, Michała, Renaty , 23 maja 2018
1234567
...
174»
(1735)

Renata Ochwat

Moje irytacje i fascynacje

2018-05-23 01:07

Takie tam rozważania o nazewnictwie miejskim

Toczą się boje o nazwę tego kulawego coś, co jest rondem turbinowym przy Białym Kościele. Dlaczego kulawe? Ano dlatego, że ja przynajmniej dwa razy dziennie to coś pokonuję i podobnie jak państwo kierowcy mam problemy z przejściem.

2018-05-22 00:47

No i zaczął się w końcu historyczny remont

W końcu zaczęła się przebudowa ul. Kostrzyńskiej. Jakoś trudno w to uwierzyć, bo gadało się o tym od ponad 20 lat.

2018-05-21 00:02

Pod znakiem Christy Wolf ten weekend mi upłynął

Pojechaliśmy w szacownym gronie Regionalistów Gorzowskich do miasta z niedźwiadkiem w herbie. Celów było kilka, w tym ten jeden, pojechać na cmentarz, gdzie spoczywa Christa Wolf.

2018-05-19 09:50

Przygody pewnego Rudzielca w teatrze

Są pewne teksty, pewne lektury, jak zresztą i inne znaki kultury, które z ludźmi zostają na zawsze. Ja tak w każdym razie mam i ucieszyło mnie to, że pewien Rudzielec znów zagości u Osterwy.

2018-05-18 00:03

Pewien smok, magnesy oraz pisarze

Układam sobie w głowie wycieczkę, dużą wycieczkę z kraju, która zmierza do miasta. Wycieczka chciała tak naprawdę zobaczy katedrę. Oczywiście się nie da. Co więc za to? Co pokazać?

2018-05-17 00:40

Coś powstaje na siedzibie Uniwersytetu III Wieku

Na razie jest tam tylko rusztowanie. No i ściana – boczna elewacja stała się pięknie niebieska. Mam nadzieję, że może mural….

2018-05-16 00:14

Będzie wystawa poświęcona żużlowi…

Jednak Miasto chyba naprawdę jest stolicą czarnego sportu. Po pierwszym pomniku, rzeźbie właściwie żużlowca i pierwszym spektaklu teatralnym poświęconym speedwayowi będziemy mieć chyba też pierwszą wystawę.

2018-05-15 00:00

O lipach będzie, tych ślicznych drzewach

Miałam okazję niezwykłą przejechać się po mieście autkiem. Rzadkość to wielka, tym bardziej doceniam, że przemiłej znajomej się chciało. Chciało się zatransportować tam i z powrotem.

2018-05-14 00:57

Kolejami do ciekawych miejsc można będzie dojechać

Akcja nazywa się „Odkryj lubuskie z koleją” i tylko się cieszyć trzeba, że kolej na taki pomysł wpadła. Szkoda tylko, że jak zwykle Miasto i północ województwa potraktowano z lekka po macoszemu.

2018-05-12 15:16

Kolejny raz przekonałam się, że Miasto leży na krańcach świata

Pognało mnie do miasta z koziołkami do teatru. A potem, kiedy rozpoczęłam procedurę powrotu, przeżyłam coś na kształt armagedonu.

1234567
...
174»
(1735)