W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki. [rozumiem. zamknij okno] x
 
Jesteś tutaj » Home » Moje irytacje i fascynacje »
Amielii, Idalii, Leopolda , 15 listopada 2018
1234567
...
188»
(1872)

Renata Ochwat

Moje irytacje i fascynacje

2018-11-15 00:49

Czekam na książkę o sekretach Gorzowa

Sekrety miasta, o którym piszę już jakieś 20 lat, to ciekawe. Zastanawia mnie, czego nie wiem, o czym się dowiem, co mnie zaintryguje. I powiem, że liczę dni do wydania.

2018-11-14 00:01

Cały czas z przesiadkami i cały czas dziwnie

Kolej jednak mnie cały czas zaskakuje. Bo ciągle coś dziwnego się dzieje, kiedy już się gdzieś wybieram. Nie jest ważne, daleko, czy blisko.

2018-11-13 00:13

Takie tam poświąteczne obrazki zauważone tu i ówdzie

Nie było mnie na obchodach święta Niepodległości w mieście. Obowiązki rodzinne sprawiły, że świętowałam bardzo nietypowo, ale jednak. A potem wróciłam do miasta.

2018-11-10 09:17

Na urodziny biało-czerwone, na sto lat niepodległości…

To takie rzadkie, taka okazja. Sto lat temu kraj wrócił na mapę polityczną i gospodarczą świata. Po latach niewoli, po latach wynarodowiania, walczenia z każdym przejawem polskości, znów wróciła niepodległość.

2018-11-09 00:46

Znów mi opadły ręce w rozpaczy, z żalu za drzewami

Nie jestem w stanie oblatywać całego miasta codziennie. Przecież ono jednak duże, w sensie powierzchni jest. Dlatego jak mnie zawiało na mały skwerek, to serce mnie się ścisnęło z żalu. Z żalu za drzewami, które znów zostały wycięte.

2018-11-08 00:55

Będzie całkiem spore wydarzenie w Teatrze

Rzadko się zdarzają w Gorzowie premiery płyt. Ostatnio to chyba Filharmonia swoją promowała. Tym bardziej informacja Adama Bałdycha o premierze jego płyty była, przynajmniej dla mnie, elektryzująca.

2018-11-07 00:05

Bardzo dobra informacja z sejmiku województwa

No i marszałkostwo pokazało, że jednak nie tylko Winny Gród leży mu na sercu, ale też jakoś tam w jego kąciku ma też Gorzów. Będą pieniądze na remonty dwóch ważnych miejsc, zabytków po prawdzie.

2018-11-06 00:36

Ponoć idzie zima, będzie się na ulicach błyszczało

Już po Zadusznych Dniach. Zgodnie z odwieczną tradycją za chwilkę pojawią się reklamy świąteczne oraz rozbłysną świąteczne dekoracje.

2018-11-05 00:55

I znów się nie udało, fasada znów ma neutralny kolor

Jakoś kilka dni temu szłam sobie wczesną porą do pracy i nagle uderzyło mnie, że witryny kebabu francuskiego przy Drzymały są zalepione, szczelnie, czarną folią.

2018-11-02 09:14

I znów ktoś ukradł fajerkę Szymonowi

Po raz dziesiąty lub więcej jakieś złodziejskie ręce połakomiły się na fajerkę Szymona Giętego. Tylko z jakiego powodu?

1234567
...
188»
(1872)