W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki. [rozumiem. zamknij okno] x
 
Jesteś tutaj » Home » Moje irytacje i fascynacje »
Mascelego, Walerii, Włodzimierza , 16 stycznia 2019

Renata Ochwat

Moje irytacje i fascynacje

2019-01-04 00:59

No i kolejne marzenie okazało się marzeniem

A miało być tak pięknie. Już witano się z gąską. Już  podawano jako pewnik, że Gorzów przestanie być wykluczony komunikacyjnie. No i co? No i nic.

2019-01-03 00:52

Taki sobie pewien oczywisty murek przestał istnieć

Domyka się w pewnym zakresie zmiana w centrum miasta. Tylko pewien murek i aż murek jest tego znakiem. Jaka szkoda, przynajmniej dla mnie.

2019-01-02 00:48

No i tak w huku jednak sztucznych ogni przyszedł Nowy Rok

Tradycji stało się zadość. Najpierw jakieś oszołomy waliły petardami, aż dom rodziców trząsł się w posadach, ale potem było pięknie. Koncert był.

2018-12-31 00:35

No i ostatni dzień roku nam przyszedł, co zrobić…

Tak to już jest, że coś się kończy, coś zaczyna. Zawsze tak jest z każdym kolejnym rokiem, że odchodzi, za nim idzie następny i następny. Taka kolej rzeczy.

2018-12-29 00:02

Lepiej wspomnieć późno niż wcale

Zawsze wyjazdy burzą mi trochę kalendarz. Coś ucieka, czegoś zapominam, bo jakoś trudno wychodzę z przyjemności podróżowania. Tym razem jest podobnie.

2018-12-28 00:47

Właśnie wróciłam z miasta też stutysięcznego…

Często z uśmiechem z lekka pogardliwym mówi się też w Gorzowie o naszych sąsiadach. Mam na myśli zagranicznych. A bo Niemcy to coś, a Czesi to Pepiki, a Rosjanie i Ukraińcy to… tu już nie mogę przytoczyć, bo w moim języku to określenie zwyczajnie nie występuje.

2018-12-24 00:51

Wszystkiego dobrego na ten specjalny czas

Już święta, już specjalny czas. Białe obrusy, prezenty, same serdeczności. Ja tych świąt nie obchodzę, ale żyję w tym kraju i w tym mieście, dlatego też samych serdeczności na ten specjalny czas wszystkim życzę.

2018-12-22 00:27

To znów nie był dobry dzień

Święta coraz bliżej. Wydawałoby się, że wszystko powinno zwolnić, wszystko powinno się dobrze dziać, a tu masz… Od rana same niezbyt dobre lub zwyczajnie niedobre wiadomości.

2018-12-21 00:09

Jarmark na Kwadracie daje radę, nawet całkiem nieźle

Jako ta znana maruda, co to się jej mało co podoba, muszę przyznać, że szłam na Jarmark właśnie po to, żeby pomarudzić. Owszem, można, ale byłoby to jednak nad wyraz.

2018-12-20 00:04

Światełko już jest, jasełka też, znaczy święta coraz bliżej

Betlejemskie Światełko Pokoju znów już jest w Gorzowie. To znakomita tradycja kontynuowana od lat przez harcerzy.