W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki. [rozumiem. zamknij okno] x
 
Jesteś tutaj » Home » Moje irytacje i fascynacje »
Bogusława, Jagody, Katarzyny , 22 marca 2019

Renata Ochwat

Moje irytacje i fascynacje

2019-03-11 10:08

Nauka nie pomogła, napominanie też, pora więc na kary

Gorzowianie mają dość psich kup na chodnikach i skwerach. Ja też mam dość  i to bardzo i dlatego jestem za karami.

2019-03-09 00:14

Minęło dziesięć lat od chwili zniknięcia kina Kopernik

Stałam tam wiele razy w kolejce po bilety na hitowe filmy. Kilka razy siedziałam na specjalnych seansach. To tam, w tym kinie, spotkałam wielką postać polskiej filmografii.

2019-03-07 00:35

No i przyszła wiosna, ale na horyzoncie pojawia się problem

Przedwiośnie to zapowiedź pięknej pory roku, ale też i czegoś straszliwego, czyli porządków na łąkach i innych zielonych skrawkach.

2019-03-06 00:56

To już dzisiaj gwiazda fado zaśpiewa w Teatrze

Każdy, kto lubi fado, powinien się wybrać do Osterwy. Cristina Branco potrafi zaczarować każdego, bo jej fado, to takie jazzowe i odrobinę inne, niż klasyczne. Dobra odtrutka na przygnębiający czas.

2019-03-05 00:44

Już zwyczajnie wiem, po co ten zabytek jest, ten na Łokietka

Mam na myśli kamienicę, wpisaną do rejestru zabytków, miejsce, które winne być otoczone ochroną wszelaką. Miasto dawno temu dom ten sprzedało i raczej nie myśli, co dalej z tym budynkiem.

2019-03-04 00:55

Kaziuki w Gorzowie, święto wilniuków oraz imieniny mego przyjaciela

Będą spotkania, koncerty, smakowanie przysmaków, będzie radość z plecenia palmy. Wilniucy się cieszą, ja też, bo lubię się szwendać po dawnych polskich kątkach.

2019-03-02 00:44

No i znów odwleka się, kiedy gorzowianie zobaczą swoje ukochane bimbki

No i znów wyszło na gorzowian i przy okazji na moje. Bimbki nie pojawią się w czerwcu. Może pod koniec wakacji, a może bogi wiedzą, kiedy.

2019-03-01 00:16

Ma się nam pojawić kolejny pomnik, ale ja jestem przeciw

Zwyczajnie mam dość. Mam dość stawiania pomników, choć doceniam bardzo osobę, której pomnik jest dedykowany. Może jednak trzeba sobie dać na wstrzymanie. Może inaczej trzeba i można upamiętniać ciekawych ludzi.

2019-02-28 08:47

Uważam, że granica została przekroczona

Nie poszłam pod pomnik Mickiewicza. Wystarczyły telefony od znajomych i zdjęcia w mediach społecznościowych. Od samego początku byłam przeciwna temu pomysłowi.

2019-02-27 09:33

No i Janusz Dreczka mnie niestety wyprzedził

Mam na myśli informację o archiwum Karin Wolff. Miałam nadzieję, że napisze na ten temat coś więcej, a tu zonk.