W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki. [rozumiem. zamknij okno] x
 
Jesteś tutaj » Home » Moje irytacje i fascynacje »
Leoncjusza, Michała, Renaty , 23 maja 2019

Renata Ochwat

Moje irytacje i fascynacje

2019-05-11 00:00

O Gorzowie znów w telewizji, szkoda, że źle

Wróciłam z Niemiec, włączyłam telepatrzydło, no i masz ci los. Znów patrzyłam na miasto, tym razem, a może znów kolejny raz było o nim źle.

2019-05-10 00:00

I znów jest dyskusja o podziale pieniędzy

Marszałkowstwo podzieliło pieniądze na kulturę, dbanie o zabytki i dziedzictwo narodowe. I znów okazało się, że większa, znacznie większa część trafiła na południe. No cóż.
 

2019-05-09 08:38

Coraz więcej średniowiecznego miasta widać

No i znów wyszło coś ciekawego z ziemi. Tym razem konstrukcja jakiegoś budynku oraz średniowieczna monetka.

2019-05-08 06:42

Przybywa nam atrakcja turystyczna, ale czy na pewno?

W końcu otwarcie szczeliny przeciwlotniczej na Kwadracie, którą już wszyscy ochrzcili schronem. Ma być dostępna, a potem nie.

2019-05-07 02:26

Jakoś nie ma chętnych na remont Przemysłówki

Był przetarg i ani pół chętnego, nie mówiąc o całym. Wcale to dziwne nie jest, bo już całkiem sporo ludzi, w tym fachowców, nie ma złudzeń, co z tym drapakiem powinno się zrobić.

2019-05-06 08:42

Można zrobić coś pięknie i bez kilometrów kwadratowych betonu

Oficjalnie 3 maja, w Majówkę ruszyła strefa rekreacyjna nad Jeziorem Górnym w Strzelcach. Miejsce to ma wybitnie silny związek z Miastem nad trzema rzekami z kilku powodów.

2019-05-04 00:35

Święto najfajniejszej służby mundurowej

Jak co roku 4 maja świętują strażacy. Trochę to trudna data, bo niemal zawsze wypada w wielką majówkę. Z reguły oficjałki obchodzą więc innego dnia.

2019-05-03 00:01

Polska dzika łaciata już tak stała się dolegliwa, że chyba skończy żywot

Z ogromną przykrością odebrałam informację, że stado krów, które czasami spotykam na swoich turystycznych ścieżkach, zostanie odłowione i unicestwione.

2019-05-02 00:44

Jednak Miasto można pokazać turystom, nawet z samej stolicy

Przeszłam się wczoraj po mieście w towarzystwie turystów ze stolicy. I nawet się udało, bo wyjechali tylko z jedną kwestią na już – toalety.

2019-05-01 00:37

I kolejna majówka znów przyszła, czas na oddech

Jakoś szybko ten czas biegnie. Ledwo były święta, a już znów wolne dni. Jakoś nie bardzo lubię, jak mi się tydzień nagle szatkuje.