W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki. [rozumiem. zamknij okno] x
 
Jesteś tutaj » Home » Moje irytacje i fascynacje »
Cypriana, Justyny, Łucji , 26 września 2020

Renata Ochwat

Moje irytacje i fascynacje

2020-05-20 08:47

Można sobie popatrzeć na torowisko bez betonu

Prace przy Szlaku Królewskim aż furczą. Beton i inne badziewie znika w tempie ekstraszybkim. Byłoby super, gdyby wzorem cywilizowanych miast pojawiła się tam trawa.

2020-05-19 09:00

Coś dziwnego można zobaczyć w centrum miasta

Nie, wcale nie chodzi mi o deptak, który mnie zwyczajnie przeraził, kiedy go zobaczyłam. Chodzi mnie o nowe miejscówki dla bezdomnych.

2020-05-18 00:43

Dziewięć lat temu, choć innego dnia…

To była środa. Miałam jakąś wejściówkę, taką trochę lewą, bo właśnie traciłam pracę i nie miałam oficjalnej. Ale z tą trochę lewą poszłam i byłam na pierwszym inauguracyjnym koncercie Filharmonii Gorzowskiej.

2020-05-16 00:47

Trzeba wspierać lokalnych przedsiębiorców

Jak już wrócę do miasta, to muszę wstać o piątej rano i pójść na ryneczek przy Jerzego. Po co? Po to, żeby w końcu poznać smak gorzowskiego przysmaku. Bo jak do tej pory nigdzie go kupić nie można.

2020-05-15 00:50

Było miast zielone, będzie muralowe

Coraz więcej ciekawych i pięknych malunków pojawia się na odnawianych choćby częściowo elewacjach. I bardzo dobrze, może chuligani, których w mieście nie brakuje, pięć razy się zastanowią, zanim podniosą na nie ręce.

2020-05-14 00:38

Chyba świat wraca do normy, bo bilety się pojawiły

Jako pierwszy o biletach na imprezy powiedział mi ktoś z rodziny. Nie uwierzyłam, ale rzeczywiście, już można kupować bilety na jesienne wydarzenia kulturalne.

2020-05-13 00:06

Straszne jest to, że ciągle trzeba o tym pisać

Wandale już zdążyli zniszczyć wiaty przystankowe, choć deptak jeszcze nie jest oddany do użytku. To straszne, że w kółko wraca ten temat.

2020-05-12 07:28

Mojej duszy miło jest, oj bardzo miło….

Kiedy trafiłam na studia do Poznania, na wymarzoną filologię polską, cała rodzina była trochę nieszczęśliwa. Bo co to za zawód? Czytanie książek i jeszcze na dokładkę tych starych, których nikt nie czyta. Biedni, nie wiedzieli, że to tylko początek. 

2020-05-11 12:47

Dobre wieści, czy tylko austriackie gadanie?

Mają powstać nowe przystanki kolejowe, jeden w Gorzowie i drugi w Kostrzynie. Już teraz coś ciekawego powstaje w Deszcznie.

2020-05-08 09:26

Dzień zakończenia wojny, trochę zapomniany niestety

Dziś pół cywilizowanego świata obchodzi rocznicę zakończenia II wojny światowej. U nas ponoć ma to się dziać 9 maja…