W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki. [rozumiem. zamknij okno] x
 
Jesteś tutaj » Home » Moje irytacje i fascynacje »
Belii, Ludwika, Luizy , 25 sierpnia 2019

Renata Ochwat

Moje irytacje i fascynacje

2019-04-05 00:29

Bardzo krzepiąca opowieść o pewnym gorzowianinie

Już we wtorek wieczorem wiedziałam, że coś się szykuje. Przemiły znajomy poinformował miasto, świat i przyległe galaktyki, że w gościach jest i czeka na tygodnik.

2019-04-04 00:01

Dzikich parkingów przybywa, pora coś z tym zrobić

Zawarcianie poskarżyli się na kibiców, którzy na Memoriale Jancarza postawili swoje samochody nawet na zielonych skrawkach, które były rewitalizowane w ubiegłym roku za ciężki pieniądz.

2019-04-03 00:10

Mamy autorkę opery dla dzieci, to wielki sukces!

Tylko w sumie dwie osoby w Filharmonii Gorzowskiej wiedziały, że Małgorzata Szwajlik pisze operę dla dzieci. Pary z ust nie puściły. Wczoraj sama autorka się przyznała, że odniosła sukces.

2019-04-02 00:40

A za moim oknem znów coś się zmienia, chyba na dobre

Rusztowania już stoją, znaczy coś się będzie działo. Pewna kamienica, którą widzę z okna, ma szansę na zmianę.

2019-04-01 00:38

Kolejna ważna nagroda dla znakomitej zakonnicy

Nagroda im. Jana Rodowicza „Anody” poszła w ręce siostry Michaeli Rak, wieloletniej kierowniczki Hospicjum św. Kamila w Gorzowie i twórczyni pierwszego hospicjum na Litwie.

2019-03-30 00:05

I znów słychać o planach na kolejne remonty

Powiem tak, strach się bać. Przynajmniej ja tak mam. Zaczynam z lekka nerwowo reagować na doniesienia o kolejnych remontach.

2019-03-29 00:36

Ludzie nie chcą wycinki drzew w parku Słowiańskim

Petycja w tej sprawie trafiła właśnie do magistratu. Podpisało ją coś około tysiąca mieszkańców. Czy ktoś się tym przejmie? Szczerze wątpię.

2019-03-28 08:34

Dziś Dzień Pioniera, czyli tych wszystkich, którzy tworzyli zręby polskiego miasta

Choć tych, którzy tu przyjechali bezpośrednio po zakończeniu II wojny jest coraz mniej, jednak pamięć o nich jest stale obecna. Dziś będą kwiaty pod pomnikiem Pioniera na bulwarze i gra miejska.

2019-03-27 09:53

I znów o zieleni będzie, a właściwie o dbaniu o nią

Drugie życie drzew, specjalne techniki koszenia traw, dosadzanie kwiatów – to w Gorzowie? Ależ skąd, to na Dolnym Śląsku.

2019-03-26 00:57

Miasto zachowało się przytomnie, a to dzięki doświadczonym urzędnikom

Nie będzie rewitalizacji podmokłych łąk nad Warcią moją kochaną, która tak szumnie była zapowiadana. Odsuwa się to w czasie, i bardzo dobrze. Urzędnik tym razem zareagował i brawa dla niego.