W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki. [rozumiem. zamknij okno] x
 
Jesteś tutaj » Home » Moje irytacje i fascynacje »
Dory, Gerarda, Maryny , 24 września 2020

Renata Ochwat

Moje irytacje i fascynacje

2020-05-05 09:23

Można się momentami poczuć jak w Japonii

Kiedy patrzę na zdjęcia ludzi karnie stojących w kolejkach do Urzędu Miasta i biblioteki, a myślę o wcześniejszych do marketów, przypomina mnie się Japonia.

 

2020-05-04 00:08

To była dziwna Majówka, jak wszystko teraz

Znów siedziałam kamieniem w domu. I tylko z rzadka zaglądałam do netu, żeby się przekonać, co tam panie Dziejku piszczy w trawie.

2020-04-30 00:26

Oj, jak mi brakuje jazzu na żywo, czyli idź wirusie precz

Zawsze mogę sobie odpalić płytkę Ornette’a Colemana albo Hariet Tubman czy jak zwykle Milesa Daviesa, ale nie ma to jak koncert na żywo, a przez to cholerstwo nie wiadomo, ile jeszcze trzeba będzie czekać.

2020-04-29 00:56

Obawiałam się tego, no i masz Babo placek

Jak tylko to cholerstwo zaczęło coraz mocniej wyłazić na powierzchnię, to pomyślałam sobie, że nie będzie Woodstocku. No i masz….

2020-04-28 00:51

Majówka u bram, ale inaczej niż zwykle

Kolejna data, która będzie wyglądała inaczej, niż do tej pory. Majówka owszem, ale na własnym balkonie i na pewno nie na pikniku.

2020-04-27 00:44

Pierwsza niedziela w lesie w czasie zarazy

To było coś niesamowitego. Po miesiącu siedzenia w domu pójść do lasu na pieszą łazęgę. Było niesamowicie. Jak się okazało, wielu z nas wpadło na podobny pomysł.

2020-04-24 09:10

O różnych skutkach noszenia maseczek

Zaraza spowodowała, że obowiązkowo trzeba nosić maseczki. No i się nosi, ale z tym noszeniem różnie to bywa, a i skutki są też różne.

2020-04-23 09:02

Jedni sprzątają, a inni, czyli cały czas grochem o ścianę…

No i już wiem, że ludzieńki ruszyły na Murawy i w inne śliczne miejsca w Mieście. Ale z drugiej strony coś nieciekawego jednak cały czas nas trapi.

2020-04-22 09:39

Nawet w czasie zarazy PTTK nie odpuszcza

Miało być tradycyjnie, będzie po nowemu, ale jednak będzie. PTTK znów zaprasza do sprzątania Muraw, bo niestety, śmieciarzy w mieście nie ubywa.

2020-04-21 00:35

Pierwszy dzień luzowania zakazów i oto siurpryza

Rząd zezwolił na chodzenie do parków i na skwery. Wszyscy gremialnie ruszyli na spacery. A moja ulica, jak zwykle, dostarczyła mnie radości.