W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki. [rozumiem. zamknij okno] x
 
Jesteś tutaj » Home » Moje irytacje i fascynacje »
Emila, Karoliny, Kary , 5 sierpnia 2020

Renata Ochwat

Moje irytacje i fascynacje

2020-02-17 00:00

Myślałam, że najgorsze już się wydarzyło

Najgorsze, czyli zabetonowanie centrum, przykre remonty przestrzeni publicznej, stały i permanentny remont centrum. Ale w życiu nie myślałam, że coś takiego się jeszcze może wydarzyć. Barbarzyństwo okropne się w mieście stało.

2020-02-15 09:32

Coś nowego powstaje w byłej romskiej restauracji

Niezbyt długi epizod z romską restauracją właśnie nieodwołalnie i ostatecznie przeszedł do historii. Coś tam nowego powstaje, bardzo bym chciała wiedzieć, co.

2020-02-14 09:10

Będą łąki umajone, ukwiecone, pięknie będzie

Plan jest taki. Najpierw łąka na Górczynie, a potem jeszcze gdzieś. Gdzie? Się zobaczy… I bardzo dobrze, że pierwsza się pojawi.

2020-02-13 00:18

Tak i Skwierzyna doczeka się swego sanktuarium

Będzie sanktuarium, ale i centrum dedykowane kresowianom, też żołnierzom po misjach wojskowych. Jestem pod maksymalnie wielkim wrażeniem.

2020-02-12 08:56

Jakieś dokumenty w postumencie były

Długo musiał się naczekać postument po pomniku Mickiewicza, nim archeo znalazło puszkę z przemoczonymi papierami. Trzeba poczekać, żeby się przekonać, co to jest.

2020-02-11 09:05

Ręce zwyczajnie opadają, bo nic innego się nie udaje

Z rosnącym przerażeniem odbieram informacje o zmasowanym ataku wandali i chuliganów na przystanki tramwajowe. Nie rozumiem, jak można niszczyć właśnie wiaty.

2020-02-10 09:17

No i po feriach zimowych

Szłam do pracy i znów było jasno widać, że skończyły się ferie. Na ulicach wielu nastolatków, przed szkołami samochody dowożące pociechy. Tylko oni generują ruch…

2020-02-08 09:37

Znów toczy się dyskusja o Cmentarzu Świętokrzyskim

Dyskusję rozpoczęła pani Zofia Bilińska, znakomita rzeźbiarka, którą zwyczajnie wzrusza i denerwuje stan obecny. Ciekawe, co wyjdzie.

2020-02-07 07:31

Choć o tramwajkach już było, ale zwyczajnie muszę znów

Pierwszy raz w życiu, co może trudne do uwierzenia jest, byłam w MZK. Wdziałam ścianę chwały, ale dane mi było spotkać fantastycznych ludzi.

2020-02-06 10:48

Jak już tramwaje pojadą, to będzie komfort

Jechałam nowym tramwajem!!!! Co prawda na króciutkim odcinku, ale jednak. I powiem tak, czułam się jak w Dreźnie albo w Poczdamie.