W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki. [rozumiem. zamknij okno] x
 
Jesteś tutaj » Home » Moje irytacje i fascynacje »
Luizy, Włodzmierza, Zuzanny , 11 sierpnia 2020

Renata Ochwat

Moje irytacje i fascynacje

2020-01-07 09:20

I na szczęście koniec długich weekendów

Skończył się pierwszy najdłuższy weekend nowoczesnej Europy w tym roku. Jeden z niewielu naprawdę długich, jakie nam się przytrafią. I bardzo dobrze.

2020-01-04 09:53

Jeszcze się dobrze rok nie rozkręcił, a tu masz

Jednak Gorzów to stan umysłu. Na tubylców można liczyć jak na wszystko, co jest w przysłowiach.

2020-01-03 08:28

A o Stefanii zrobiło się głośno…

Zwyczajnie mnie zamurowało, kiedy wczoraj po południu oglądałam bardzo obszerny materiał z miasta w ulubionej telewizji. No i tym razem było to pochwalne.

2020-01-02 09:13

No i gorzowianie jak zwykle nie zawiedli…

W sensie negatywnym nie zawiedli. Tyle się mówi i pisze o konieczności ochrony środowiska, tyle się apeluje o to, a tu co? A tu jak zwykle.

2019-12-31 00:00

Miejski sylwester w tym roku na placu

Miasto po latach podjęło decyzję, że miejski sylwester, bez huku fajerwerków, za to z laserami, w końcu schodzi z bulwaru. Tym razem będzie na placu Grunwaldzkim.

2019-12-30 00:33

Dworzec kolejowy odzyskał prawdziwy blask

Trochę się wczoraj zdziwiłam, kiedy przyjechałam z Miasteczka. Zamiast łazić zakamarami do wyjścia z dworca, poszłam jak cywilizowany człowiek – tunelem. I moje zaskoczenie rosło.

2019-12-28 00:32

Może MZK powinno pojechać na wyjazdy studyjne

Właśnie wróciłam z wyjazdu świątecznego do Saksonii, a przynajmniej jej części. Zatęskniłam mocarnie do Drezna i właśnie tam święta spędziłam. A ponieważ nie lubię siedzieć w jednym miejscu, to sobie trochę po okolicy pojeździłam.

2019-12-23 00:01

No i znów przyszły święta

Ja od lat nie celebruję żadnych świąt, ale wiem, że dla bardzo wielu to specjalny czas. Dla mnie też, choć nie przy stole i 12 potrawach.

2019-12-21 10:45

Do sylwestra jeszcze daleko, a już ktoś strzela

Miałam nadzieję, że gest Miasta polegający na rezygnacji z miejskich fajerwerków w sylwestra sprawi, iż ktoś się zastanowi i też da sobie spokój. Okazało się, że jednak nie.

2019-12-20 00:00

No tak, znów trzeba wyłożyć kasę na śmieci

Powiem otwartym tekstem, szlag mnie jaśnisty trafia, kiedy co roku czytam taką oto informację. Związek Celowy Gmin MG 6 wyłożył kasę na likwidację nielegalnych wysypisk śmieci.