W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki. [rozumiem. zamknij okno] x
 
Jesteś tutaj » Home » Moje irytacje i fascynacje »
Bolka, Cezaryny, Marioli , 25 marca 2019

Renata Ochwat

Moje irytacje i fascynacje

2019-02-28 08:47

Uważam, że granica została przekroczona

Nie poszłam pod pomnik Mickiewicza. Wystarczyły telefony od znajomych i zdjęcia w mediach społecznościowych. Od samego początku byłam przeciwna temu pomysłowi.

2019-02-27 09:33

No i Janusz Dreczka mnie niestety wyprzedził

Mam na myśli informację o archiwum Karin Wolff. Miałam nadzieję, że napisze na ten temat coś więcej, a tu zonk.

2019-02-26 00:36

Znowu ciekawe cegły wyszły podczas remontu Sikorskiego

Co kawałek, coś wychodzi. Ciągle coś ciekawego. Co to jest, trzeba poczekać, aż archeo się zorientuje i powie.

2019-02-25 10:03

Jakie piękne miejsca są całkiem niedaleko Miasta

Po raz pierwszy od dość pokaźnego czasu udało mnie się wyrwać do lasu. No i znalazłam super miejsce do odpoczynku.

2019-02-23 11:41

Pewien balkon się niemal zawalił, czyli coś o właścicielstwie

Kilka już dni chodzę obok pewnej konstrukcji, która wyrosła na Szlaku Królewskim. Najpierw była kupa gruzu, potem pojawiły się techniczne płotki i rusztowanie. Ale kupa gruzu nadal jest.

2019-02-22 00:54

Będzie dialog i pomoc Ukraińcom, którzy tu mieszkają

Trzecia jaskółka zmiany właśnie się dokonała. Szeryfowie spotkali się z przedstawicielami ukraińskiej diaspory. Jeśli złożone obietnice zostaną dotrzymane, to tylko ręce składać do oklasków.

2019-02-21 00:43

Ktoś kocha jakąś Klaudię czy też Karolinę…

OK. Nie sobie kocha. Ale dlaczego musi to wyznawać poprzez krzywe serduszko napaciane na ślicznym muralu Christy Wolf?

2019-02-20 00:27

No i jak tu się nie cieszyć, że się mieszka w najpiękniejszym polskim mieście

Określenie najpiękniejsze polskie miasto zaczerpnęłam z rozmów z patriotami miejskim. Do tego dodałabym jeszcze jedno określenie – wielkie i piękne miasto.

2019-02-19 10:08

Wczesne wiosna w środku zimy

Chyba się już przyjdzie pogodzić z tym, że zimy już nie będzie. Właśnie do sprzątania ruszyli gospodarze domów i przy śmietnikach pojawiła się cała masa gratów.

2019-02-18 00:10

Ciepło się zrobiło, przyszło nieco odszczekać pewne twierdzenia

Nie jestem admiratorką ścieżki nad Kłodawką i nigdy nie będę. Ale żeby być w porządku wobec rzeczywistości, muszę coś sprostować, swoje sądy muszę sprostować.