W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki. [rozumiem. zamknij okno] x
 
Jesteś tutaj » Home » Moje irytacje i fascynacje »
Dzień Matki, Eweliny, Jana, Pawła , 26 maja 2019

Renata Ochwat

Moje irytacje i fascynacje

2019-05-02 00:44

Jednak Miasto można pokazać turystom, nawet z samej stolicy

Przeszłam się wczoraj po mieście w towarzystwie turystów ze stolicy. I nawet się udało, bo wyjechali tylko z jedną kwestią na już – toalety.

2019-05-01 00:37

I kolejna majówka znów przyszła, czas na oddech

Jakoś szybko ten czas biegnie. Ledwo były święta, a już znów wolne dni. Jakoś nie bardzo lubię, jak mi się tydzień nagle szatkuje.

2019-04-30 00:57

Miasto choć w część stara się zapanować nad budownictwem

No i w końcu jakaś dobra informacja. Nie ma na razie uchwały krajobrazowej, która odnosiłaby się do wszechobecności reklamy w przestrzeni publicznej. Jest za to zapowiedź porządku urbanistycznego.

2019-04-29 00:53

Na Gorzów można liczyć, a szczególnie w kwestii śmieci

Niby wszyscy kochają to miasto, niby o nie dbają, niby zachwalają, a jak przyłożyć szkiełko, to tylko ręce opadają.

2019-04-26 00:16

Nasi sąsiedzi szykują się do Świąt Wielkiej Nocy

W szalonych czasach galopujących wydarzeń umyka jakoś fakt, że prawosławni i grekokatolicy właśnie szykują się do swojej Wielkanocy. Nasi sąsiedzi będą świętować.

2019-04-25 00:25

A jednak w Mieście coś się może udać

O tym, że o Mieście myślę per kurnik, nikogo przekonywać nie trzeba. Czasem jednak w tym kurniku coś ciekawego się zadziewa. Tak jest teraz z akcją Inneko.

2019-04-24 00:28

Po świątecznej szwendaczce niezbyt daleko od miasta

Mam tak od kilku lat, że z przyjaciółmi i znajomymi wypuszczam się na święta, których zresztą nie obchodzę w pobliskie, ale zagraniczne kątki. Teraz też tak było. No i porównanie wypada cokolwiek koślawo, jeśli nie zupełnie źle.

2019-04-18 00:58

Dominanta robi karierę w mediach społecznościowych

Zobaczyłam, zdumiałam się bardzo, i po chwili pomyślałam, coś pokracznego znów zyskuje popularność. Mam tylko jedną znajomą oraz jednego historyka sztuki, którym Dominanta się podoba. No cóż.

2019-04-17 00:41

Tramwaj już jest, szkoda tylko, że torowisko w rozsypce

Media lokalne triumfalnie poinformowały, że pierwszy tramwaj z mojej ulubionej Pesy właśnie dojechał do Miasta. No i super… Ale gdzie to torowisko, po którym ma jeździć? Ano chyba jednak nie ma.

2019-04-15 22:44

Zaczyna się świąteczne zdobienie miasta, na Kwadracie pojawią się pisanki

To już drugie podejście do takiego ozdobienia placu. W ubiegłym roku się nie udało, padał deszcz i było zimno. Może w tym roku będzie lepiej.