W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki. [rozumiem. zamknij okno] x
 
Jesteś tutaj » Home » Moje irytacje i fascynacje »
Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta , 1 kwietnia 2020

Renata Ochwat

Moje irytacje i fascynacje

2020-02-26 08:55

Jaka dobra wiadomość, pociągi wrócą

Jako zabita fanka podróży, zwłaszcza komunikacją publiczną, bo innych możliwości raczej nie mam, ucieszyłam się ogromnie, kiedy przeczytałam o planach reaktywacji kolei.

2020-02-25 00:00

Archeo znów bada ślady przeszłości

Rozbabrane centrum miasta co i rusz dostarcza niespodzianek. Ale jak kto się bierze za duże remonty w ścisłym, historycznym centrum starego średniowiecznego miasta, musi się z takimi niespodziankami mierzyć.

2020-02-24 00:00

Nie ma zimy, pada deszcz, szkoda, że wody nie umiemy zatrzymać

Jak do tej pory nie spadło w mieście ani grama śniegu. Nie było zimy i raczej nic nie wskazuje na to, żeby była. Za to pada deszcz….

2020-02-21 08:49

Koniec z zadłużaniem mieszkań

Ktoś może powiedzieć, że tak nie można. Nie powinno się wyrzucać ludzi z domów. No tak, a można zadłużać i dewastować mieszkania? Ano nie można.

2020-02-20 06:40

Ja się zwyczajnie doczekać nie mogę…

Ma to miasto szczęście do dobrych ludzi. Do ludzi, którzy potrafią połączyć pracę zawodową z pasją. Takich jest całkiem sporo, ale dziś trochę znów o ludziach z Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej będzie.

2020-02-19 08:52

Już zaczynam się bać… idzie przebudowa deptaku

No tak. Decyzja zapadła. Będzie remont Szlaku Królewskiego. Konsorcjum już jest. Kasa na remont też. I zapewnienia, że tym razem nic się nie wydarzy.

2020-02-18 11:47

Będzie dochodzenie w sprawie jeży

Tyle dobrze, że chociaż to. Choć moim zdaniem i tak sprawa się rozmyje, bo przecież w kraju naszym tylko wariaci dbają o zwierzęta.

2020-02-17 00:00

Myślałam, że najgorsze już się wydarzyło

Najgorsze, czyli zabetonowanie centrum, przykre remonty przestrzeni publicznej, stały i permanentny remont centrum. Ale w życiu nie myślałam, że coś takiego się jeszcze może wydarzyć. Barbarzyństwo okropne się w mieście stało.

2020-02-15 09:32

Coś nowego powstaje w byłej romskiej restauracji

Niezbyt długi epizod z romską restauracją właśnie nieodwołalnie i ostatecznie przeszedł do historii. Coś tam nowego powstaje, bardzo bym chciała wiedzieć, co.

2020-02-14 09:10

Będą łąki umajone, ukwiecone, pięknie będzie

Plan jest taki. Najpierw łąka na Górczynie, a potem jeszcze gdzieś. Gdzie? Się zobaczy… I bardzo dobrze, że pierwsza się pojawi.