W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki. [rozumiem. zamknij okno] x
 
Jesteś tutaj » Home » Moje irytacje i fascynacje »
Bogusława, Jagody, Katarzyny , 22 marca 2019

Renata Ochwat

Moje irytacje i fascynacje

2019-02-14 00:58

Rozmowy o smogu podsłuchane w różnych miejscach

Czasami dziękuję, nie wiem komu, że mnie skazano na komunikację publiczną. Na przystankach i na stacjach kolejowych doprawdy dużo się można dowiedzieć o tym, jak kto świat postrzega.

2019-02-13 00:57

Wzrosło leciutko bezrobocie w Mieście i powiecie

Wszystkie lokalne media o tym poinformowały. Wzrosło nieznacznie bezrobocie. Po kilku latach tylko dobrych informacji na rynku pracy przyszła ta, której ja się zwyczajnie obawiam.

2019-02-12 00:58

Nagle dyski uznały, że czas się pokazać

Po cackach z porcelany, muzealnicy pokazują kolejne skarby. Broń, ozdoby, przedmioty codziennego użytku, gdzieś tam z odległych epok. Skarby nieoczywiste, ale jak najbardziej prawdziwe.

2019-02-11 00:45

Śledzę gorzowskie wątki i czasami trafiam na coś bardzo ciekawego

Weekend, bardzo mocno pracowity, spędziłam w Miasteczku. Obowiązki moje się tak układają, że albo praca tu, albo w Miasteczku. I tam się czegoś ciekawego dowiedziałam. W Miasteczku znaczy

2019-02-09 10:27

I kolejne dobre wieści z bibliotecznego poletka

Jakoś się tak układa, że za ostatni czas złośliwce moje układają się w serie. Po bibliobusie przyszła jeszcze lepsza informacja. Zapyziała filia biblioteczna doczekała się remontu.

2019-02-08 00:32

Książki dojadą tam, gdzie nie ma biblioteki

Książkobus już jest. Teraz trzeba go wyposażyć i dawaj w drogę. Mam w domu trochę książek, które przeczytałam, więc się z książnicą podzielę, a co tam.

2019-02-07 00:44

Mocarnie zapracowana książnica i coś ekstra za chwilkę

Od jakiegoś dość potężnego czasu piszę, zresztą z satysfakcją wielką, że biblioteka wojewódzka nabrała niesamowitego szwungu. Wydarzenie goni wydarzenie. Trudno wręcz nadążyć.

2019-02-06 09:02

Jak się dobrze rozejrzeć, to jednak coś ładnego się znajdzie

Owszem, znajdzie się coś ładnego w mieście, ale trzeba się rozejrzeć i najlepiej zrobić to po ciemku. Bo wtedy wszystkie paskudy nikną.

2019-02-05 00:50

Przerażenie mnie ogarnęło, kiedy szłam główną ulicą miasta

O ślimaczącym się remoncie Sikorskiego piszą wszyscy. Ja tam bywam rzadko, może dlatego tak bardzo mnie uderzyły zmiany, jakie tam zobaczyłam.

2019-02-04 10:48

Kolej jednak potrafi zaskoczyć podróżnych

Z reguły wydziwiam i narzekam na kolej i jej spółki. Tym razem jednak przyjdzie mi powiedzieć dobre słowo pod adresem pewnej pani na gorzowskim dworcu.