W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki. [rozumiem. zamknij okno] x
 
Jesteś tutaj » Home » Moje irytacje i fascynacje »
Bolka, Cezaryny, Marioli , 25 marca 2019

Renata Ochwat

Moje irytacje i fascynacje

2019-02-05 00:50

Przerażenie mnie ogarnęło, kiedy szłam główną ulicą miasta

O ślimaczącym się remoncie Sikorskiego piszą wszyscy. Ja tam bywam rzadko, może dlatego tak bardzo mnie uderzyły zmiany, jakie tam zobaczyłam.

2019-02-04 10:48

Kolej jednak potrafi zaskoczyć podróżnych

Z reguły wydziwiam i narzekam na kolej i jej spółki. Tym razem jednak przyjdzie mi powiedzieć dobre słowo pod adresem pewnej pani na gorzowskim dworcu.

2019-02-02 00:39

Dworca PKS ma nie być? Naprawdę? To co ma być?

Z dużą przykrością przyjęłam informację, że w jakimś przewidywalnym czasie ma nie być dworca PKS. To skąd ja pojadę do Miasteczka? Skąd wyprawię się autobusem do Lwowa? Z jakiejś dziwnej uliczki?

2019-02-01 00:15

Niekończąca się historia czyli dzieje pewnej kładki

No tak. Nie będzie remontu kładki na Zawarcie. Będzie remont kładki na Zawarcie. Będzie remont kładki, już, już zaczynamy.

2019-01-31 00:40

Czyżby przyszedł czas na budowanie silnej tożsamości?

Chyba tak jest. Do tej tezy przekonują mnie ostatnie wydarzenia, jakie się w kulturze zadziały. Moda na regionalizm przynosi chyba czas budowania tożsamości z Miastem.

2019-01-30 00:40

Dziś dzień szczególny, bardzo ważny dla nas

74 lata temu zmieniło się wszystko. Tak dziś mówimy i tak o tym dniu myślimy. Ale rzeczywistość tamtego czasu wcale nie była taka oczywista i taka prosta.

2019-01-29 00:39

MCK ma już ćwierć wieku, a co z siedzibą?

Koncert Anity Lipnickiej niejako oficjalnie otworzył obchody ćwierćwiecza Miejskiego Centrum Kultury. Dobrze, że gwiazda zaśpiewała w Teatrze Osterwy.

2019-01-28 00:27

Naszych się docenia, choć czasem bez nagród

Liderzy polskiego biznesu rozdali nagrody. Nie ma tam naszych, choć nominowani byli. I co jest nie bez znaczenia, nominowani, choć wcale członkami pewnej izby nie są.

2019-01-26 11:27

I pojawiły się słupki, znaczy będzie płotek albo łańcuch

Kiedy pojawiła się ta dziwna ścieżka przy Kłodawce, mądrzy ludzie zwrócili uwagę, że coś kiepsko jest wypoziomowana. O lampach nie wspominam, bo już trochę atramentu i papieru na ten temat poszło.

2019-01-25 00:27

Mróz przegonił kupców z nadwarciańskiego bazaru

Pognało mnie wczoraj na bazar, bo coś tam koniecznie potrzebowałam kupić. A tu zonk. Wszystkie kramy zamknięte, co zresztą dziwne nie jest.