W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki. [rozumiem. zamknij okno] x
 
Jesteś tutaj » Home » Moje irytacje i fascynacje »
Leoncjusza, Michała, Renaty , 23 maja 2019

Renata Ochwat

Moje irytacje i fascynacje

2019-01-31 00:40

Czyżby przyszedł czas na budowanie silnej tożsamości?

Chyba tak jest. Do tej tezy przekonują mnie ostatnie wydarzenia, jakie się w kulturze zadziały. Moda na regionalizm przynosi chyba czas budowania tożsamości z Miastem.

2019-01-30 00:40

Dziś dzień szczególny, bardzo ważny dla nas

74 lata temu zmieniło się wszystko. Tak dziś mówimy i tak o tym dniu myślimy. Ale rzeczywistość tamtego czasu wcale nie była taka oczywista i taka prosta.

2019-01-29 00:39

MCK ma już ćwierć wieku, a co z siedzibą?

Koncert Anity Lipnickiej niejako oficjalnie otworzył obchody ćwierćwiecza Miejskiego Centrum Kultury. Dobrze, że gwiazda zaśpiewała w Teatrze Osterwy.

2019-01-28 00:27

Naszych się docenia, choć czasem bez nagród

Liderzy polskiego biznesu rozdali nagrody. Nie ma tam naszych, choć nominowani byli. I co jest nie bez znaczenia, nominowani, choć wcale członkami pewnej izby nie są.

2019-01-26 11:27

I pojawiły się słupki, znaczy będzie płotek albo łańcuch

Kiedy pojawiła się ta dziwna ścieżka przy Kłodawce, mądrzy ludzie zwrócili uwagę, że coś kiepsko jest wypoziomowana. O lampach nie wspominam, bo już trochę atramentu i papieru na ten temat poszło.

2019-01-25 00:27

Mróz przegonił kupców z nadwarciańskiego bazaru

Pognało mnie wczoraj na bazar, bo coś tam koniecznie potrzebowałam kupić. A tu zonk. Wszystkie kramy zamknięte, co zresztą dziwne nie jest.

2019-01-24 00:15

Po co są deptaki? Żeby po nich auta jeździły

Taka sytuacja. Idę sobie wolno po Chrobrego, bo jest cudnie zimno, a na dokładkę mam ze sobą wór własnych książek, które wróciły od ludzi. I masz Babo placek…. Awantura między pieszymi a kierowcą.

2019-01-23 00:31

Przegląd tego, o czym w sieci można o Mieście zobaczyć

Już jakiś czas temu myślałam, że trzeba się przyjrzeć temu, co się dzieje w sieci, w mediach społecznościowych, jeśli chodzi o Miasto. Bo rzeczywiście ciekawe rzeczy się zadziewają.

2019-01-22 00:34

Z wolna nikną śmietniki w centrum

Co prawda, na razie zniknęły z tylko jednego miejsca, ale za to z bardzo ważnego, bo z Łokietka. I uliczka znów może czarować.

2019-01-21 00:19

O nowych nazwach będzie, nazwach ulic i zaułków

Trudny weekend, o którym nie chcę tu pisać, otworzył mi oczy, albo bardziej przypomniał o rzeczy, która wisi, a ważną jest. Mam na myśli upamiętnianie gorzowian, ale i landsberdżan, ważnych i lubianych w sferze publicznej.