W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki. [rozumiem. zamknij okno] x
 
Jesteś tutaj » Home » Moje irytacje i fascynacje »
Belii, Ludwika, Luizy , 25 sierpnia 2019

Renata Ochwat

Moje irytacje i fascynacje

2019-04-17 00:41

Tramwaj już jest, szkoda tylko, że torowisko w rozsypce

Media lokalne triumfalnie poinformowały, że pierwszy tramwaj z mojej ulubionej Pesy właśnie dojechał do Miasta. No i super… Ale gdzie to torowisko, po którym ma jeździć? Ano chyba jednak nie ma.

2019-04-15 22:44

Zaczyna się świąteczne zdobienie miasta, na Kwadracie pojawią się pisanki

To już drugie podejście do takiego ozdobienia placu. W ubiegłym roku się nie udało, padał deszcz i było zimno. Może w tym roku będzie lepiej.

2019-04-15 10:52

Flagi państwowe w mieście stały się zagwozdką dla wielu ludzi

No cóż, trzeba się walnąć w piersi i powiedzieć – nie nadążam. Absolutnie nie nadążam za kalendarzem świąt państwowych. Bo się bardzo mocno zastawiałam, dlaczego flagi w barwach państwowych nagle się w mieście pojawiły.

2019-04-13 10:09

Motocyklowa parada, czyli jeden z moich letnich koszmarów

Znów będzie głośno i bez sensu. Już po i tak zakorkowanym do maksa mieście jeździ się tak sobie. No to od dziś będzie się jeździło jeszcze bardziej tak sobie.

2019-04-12 00:51

Młodzi kwestowali na hospicjum św. Kamila, kolejny zresztą raz

Zwyczajnie wypadło mi z pamięci, że to właśnie wczoraj była kwesta na hospicjum. Może za sprawą skręconego w chiński paragraf kręgosłupa. Ale kiedy szłam wolnym krokiem po mieście, to myśl wróciła.

2019-04-11 00:47

I nie ma wielkiego pnia, który sobie leżał nad Kłodawką

Skręcona w chiński paragraf za sprawą chorego kręgosłupa, bardzo wolnym krokiem szłam wczoraj do domu. I nagle oko moje zarejestrowało ważną zmianę na ślicznym skwerku nad Kłodawką. Pnia nie było.

2019-04-10 08:49

Strajk trwa, egzaminy jednak się odbędą

Z dużą uwagą oglądam to, co się dzieje ze strajkiem nauczycieli. Obowiązki zawodowe powodują, że mam kontakt ze środowiskiem nauczycieli. I powiem tak, wesoło nie jest.

2019-04-09 00:17

Nie mogę iść na wykład, ale potem mogę sobie go obejrzeć

Od jakiegoś czasu sprzęgają się kalendarze zawodowe – mój i Książnicy. Polega to na tym, że Książnica robi ciekawy wykład, a ja nie mogę pójść, bo obowiązki zawodowe mnie przytrzymują w Filharmonii.

2019-04-08 11:26

Komu przeszkadzają banery, a komu nie

Miało być ślicznie, miał zapanować porządek, a tu nic. Nawet dyskusji nie ma. Chodzi o uchwałę krajobrazową regulującą kwestie reklamy w mieście.

2019-04-06 00:34

Instytucje przygotowują się na strajk nauczycieli

Choć rozmowy mają się odbyć jeszcze w niedzielę, to jednak na 99,9 procent można założyć, że protest się rozpocznie. Mamy i taty mają ból głowy, choć niektórzy starają się im pomóc.