W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki. [rozumiem. zamknij okno] x
 
Jesteś tutaj » Home » Moje irytacje i fascynacje »
Cypriana, Justyny, Łucji , 26 września 2020

Renata Ochwat

Moje irytacje i fascynacje

2020-06-03 08:50

Dobrze, że ktoś myśli o kulturze

Znakomite wieści doszły z marszałkostwa. Są pieniądze na inwestycje w marszałkowskich instytucjach kultury.

2020-06-02 00:25

Samoloty się na niebie pojawiły, jak nic normalność wraca

Jakieś lata świetlne od dziś, jakieś trzy miesiące temu, nikogo widok samolotu na niebie zupełnie by nie wzruszył, ani nie wytrącił z rutyny zajęć. Ale zaraza sprawiła, że inaczej się patrzy na wszystko, w tym także na niebo.

2020-06-01 00:37

Gorzuś porzuca emeryturę, ponoć na chwilę...

Już myślałam, że Gorzuś odszedl raz a dobrze na emeryturę. A tu zonk, będzie straszył, ups, chodził po ulicach.

2020-05-30 00:00

Świat wraca do normy, pociągi znów się spóźniają...

Nie ma lepszego miernika tego, jak się dzieje w państwie duńskim, to jest w polskim, aniżeli sytuacja z pociągami. Znów się zaczęły spóźniać.

2020-05-29 00:17

Ciekawe, kiedy instytucje kultury ruszą

Niby już za chwilkę można iść do kina, do teatru, na koncert lub coś innego. Ale jak zapytać szefów, to wcale nie bardzo wiadomo, kiedy to nastąpi.

2020-05-28 00:35

No i kina samochodowego nie będzie

Oj, jaka szkoda, byłoby jak w USA w latach 50. Kabriolety, zapach paliwa i tanich przekąsek. A serio – chyba nikt nie myślał poważnie, że coś takiego się uda.

2020-05-27 00:10

Pojawią się kwietne łąki i będzie piękniej

Presja jednak ma sens. Nie upieranie się przy swoim, a właśnie presja. Magistrat podjął decyzję o zmianie podejścia do już istniejących trawników i skwerów.

2020-05-26 09:36

Wędka, maseczka, papieros i flaszeczka…

Różne rzeczy zdarza się widzieć podczas zarazy. Najczęściej zadziwiają mnie ludzie w maseczkach na rowerach. Ale okazuje się, że może być coś jeszcze bardziej dziwnego.

2020-05-22 00:51

Jest szansa na cywilizacyjną poprawę

Pierwszy raz ze śmietnikami chowanymi w gruncie spotkałam się bardzo dawno temu w USA. Potem minęło wiele lat i znów je zobaczyłam, tym razem w mojej ulubionej niemieckiej dziurce, do której tęsknię. A teraz jest szansa, że pojawią się u nas.

2020-05-21 00:12

Bój o park nam się szykuje…

W siłę rośnie w mediach społecznościowych grupa ludzi, którzy nie chcą zmian, drastycznych zmian w Parku Róż. Wszyscy obawiają się skutków takich jak na Kwadracie czy przy Sikorskiego