więcej
 
Echogorzowa logo

wiadomości z Gorzowa i regionu, publicystyka, wywiady, sport, żużel, felietony

Jesteś tutaj » Home » @forum gorzowian »
Bernarda, Biruty, Erwina , 16 kwietnia 2024

25 lat temu gorzowianie podbiegli na Monte Cassino

2019-04-24, @forum gorzowian

Dziś przypada 25 rocznica rozpoczęcia Biegu z Gorzowa Wlkp na Monte Cassino. Grupa gorzowskich biegaczy z Klubu Biegacza im. Bronisława Malinowskiego pod kierownictwem Józefa Pieluszczaka postanowiła uczcić 50 wówczas (1994) rocznicę Bitwy o Monte Cassino. Gorzowscy biegacze pokonali trasę liczącą ponad 2000 km przez terytorium Polski, Czech, Austrii i Włoch.

medium_news_header_24623.jpg

Kulminacja tego gigantycznego maratonu biegowego było wbiegnięcie gorzowian na Cmentarz Polski na Monte Cassino podczas oficjalnych uroczystości z udziałem władz Państwowych. Codzienne relacje pojawiały się na antenie ówczesnego "Radia Gorzów".

Andrzej Wiśniowski - uczestnik biegu, korespondent "Radia Gorzów"

P.S. Zapraszam na mój fanpage, gdzie zamieszczam codzienne relacje wspominkowe.

https://www.facebook.com/25-rocznica-biegu-na-Monte-Cassino-434396957333988/?modal=admin_todo_tour

X

Napisz do nas!

wpisz kod z obrazka

W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych i na potrzeby wtyczek portali społecznościowych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki.
Zrozumiałem, nie pokazuj ponownie tego okna.
x