Jesteś tutaj » Home » Żużel »
Alfa, Leonii, Tytusa , 19 kwietnia 2024

Pawlicki wygrywa i dołącza do Kasprzaka. Pięciu Polaków w SEC!

2017-05-20, Żużel

Zwycięstwem Przemysława Pawlickiego zakończył się rozegrany w Gorican SEC Challenge, co oznacza, że zawodnik Cash Broker Stali Gorzów będzie w tym sezonie występował w indywidualnych mistrzostwach Europy.

Przemysław Pawlicki dominował na chorwackim torze, choć w dwóch biegach oglądał plecy rywali. W szóstym uległ Duńczykowi Nicolaiowi Klindtowi, zaś w 13 wyścigu przegrał z Kacprem Gomólskim. Zdobył jednak 13 punktów i drugiego Kennetha Bjerre wyprzedził o dwa oczka.

Z Polaków awans wywalczyli również Adrian Miedziński, Mateusz Szczepaniak i Kacper Gomólski. Miejsce w SEC ma zapewnione ubiegłoroczny brązowy medalista Krzysztof Kasprzak. Dodając, że w Grand Prix startują Bartosz Zmarzlik, Martin Vaculik i Niels Kristian Iversen aż piątka gorzowskich seniorów będzie zajęta występami w najważniejszych imprezach międzynarodowych. To pokazuje siłę seniorskiej formacji mistrzów Polski, ale z drugiej strony powoduje, że obciążenie startami u naszych zawodników będzie bardzo wysokie.

Zawody w Gorican były ciekawe, do ostatnich chwil trwała zacięta walka o premiowane awansem miejsca. Po rozegraniu 20 wyścigów aż czterech zawodników kandydowało do siódmej pozycji i trzeba było rozegrać wyścig dodatkowy. Wygrał go Adrian Miedziński. O pechu może mówić Andriej Kudriaszow, który w swoim ostatnim biegu tuż przed metą dał się wyprzedzić Martinowi Smolińskiemu i to Niemiec zapewnił sobie awans a Rosjanin przegrał w barażu. Niewykluczone jednak, że dostanie dziką kartę, bo organizatorzy mają jeszcze do rozdania trzy takie miejsca.

W tym sezonie odbędą się cztery finałowe turnieje. Pierwszy 30 czerwca w Toruniu, potem 15 lipca w Gustrow, 5 sierpnia w Hallstavik i na koniec 16 września w Lublinie.