Jesteś tutaj » Home » Żużel »
Jarosława, Marka, Wiki , 25 kwietnia 2024

Kasprzak wygrał w Lublinie i pozostaje w mistrzostwach Europy

2017-10-14, Żużel

Łotysz Andrzej Lebiediew został nowym mistrzem Europy na żużlu. To największy sukces łotewskiego żużla w historii.

Ostatni tegoroczny turniej Speedway Euro Championship został rozegrany w Lublinie. Głównym kandydatem do wywalczenia mistrzowskiego tytułu wydawał się być będący w znakomitej ostatnio formie Vaclav Milik. Niektórzy stawiali również na Artioma Łagutę. Andrzej Lebiediew zdołał jednak wziąć się w garść po ostatnich słabszych startach w różnych zawodach i udowodnił wszystkim, że w pełni zasłużył na ten tytuł, choć nie wygrał w tym sezonie żadnej z czterech rund finałowych mistrzostw Europy. Trzeba jednak pochwalić go za to, że każdorazowo stawał na podium. Trzykrotnie na drugim stopniu i raz na trzecim. W końcowej klasyfikacji dało mu to pewne zwycięstwo.

Na torze Motoru Lublin świetnie radzili sobie dwaj zawodnicy Cash Broker Stali Gorzów, którzy walczyli o miejsce w czołowej piątce w klasyfikacji generalnej, dającej pewny udział w mistrzostwach w przyszłym sezonie. Minimalnie lepiej wypadł Krzysztof Kasprzak, choć w swoim czwartym starcie miał on paskudnie wyglądający wypadek. Na szczęście pozbierał się i dalej jeździł świetnie, a w nagrodę wygrał po raz drugi w karierze jedną z rund SEC. Wcześniej taką okazję miał w Gorican we wrześniu 2013 roku, gdzie startował z dziką kartą. Teraz to zwycięstwo dało mu nie tylko satysfakcję, ale czwarte miejsce w końcowej klasyfikacji i choć nie powtórzył sukcesu sprzed roku, gdzie wywalczył brązowy medal, to mógł opuszczać Lublin zadowolony.

Przemysław Pawlicki też zaliczył groźnie wyglądający wypadek w wyścigu barażowym. Ostatecznie nie stanął w finale na podium, nie utrzymał się również w cyklu, ale on w przyszłym roku będzie jeździł w Grand Prix i zapewne bardziej na tych zawodach wolałby się skupić. Inaczej niż Artiom Łaguta, który zadeklarował, że pojedzie w obu tych mistrzowskich imprezach. Zobaczymy, z jakim skutkiem?