Jesteś tutaj » Home » Żużel »
Agnieszki, Amalii, Czecha , 20 kwietnia 2024

W Toruniu Polacy zawsze wysoko

2019-07-27, Żużel

W sobotę, 27 lipca na toruńskiej Motoarenie odbędzie się drugi tegoroczny turniej o indywidualne mistrzostwo Europy na żużlu.

Bartosz Smektała powalczy dzisiaj o kolejne punkty do klasyfikacji SEC
Bartosz Smektała powalczy dzisiaj o kolejne punkty do klasyfikacji SEC Fot. One Sport

Jak dotąd, cykl indywidualnych mistrzostw Europy gościł na Motoarenie dwukrotnie. W 2015 roku, Paweł Przedpełski stanął na drugim miejscu na podium, a dwa lata później, Jarosław Hampel wygrał premierową rundę SEC 2017. Tym razem na starcie zawodów stanie pięciu reprezentantów Polski, dlatego szanse na zobaczenie chociaż jednego z nich w wielkim finale są wysokie.

Ponad cztery lata temu, na Motoarenie wystartowało sześciu reprezentantów Polski. Najlepszym z nich okazał się być Paweł Przedpełski, który wystartował w zawodach dzięki „dzikiej karcie”, którą otrzymał od organizatorów cyklu.

Wyniki Polaków podczas pierwszej rundy Speedway Euro Championship 2015, która odbyła się w Toruniu:

2. Paweł Przedpełski (2,3,2,1,2,2) 12
8. Piotr Protasiewicz (1,2,2,1,2) 8
10. Tomasz Jędrzejak (1,3,0,2,0) 6
11. Tomasz Gollob (2,1,1,1,1) 6
12. Przemysław Pawlicki (1,2,0,0,2) 5
14. Janusz Kołodziej (3,0,0,1,0) 4

30 czerwca 2017, cykl indywidualnych mistrzostw Europy powrócił do Torunia po roku przerwy. W zawodach wystartowało siedmiu Polaków (Szymon Woźniak oraz Paweł Przedpełski byli rezerwowymi, jednak obaj pojawili się na torze). Najlepszym z nich okazał się być startujący z „dziką kartą” Jarosław Hampel.

17. Paweł Przedpełski 2 (2,0)

Podczas sobotnich zawodów na Motoarenie zobaczymy pięciu Polaków. W pierwszej rundzie TAURON SEC 2019, która odbyła się w niemieckim Güstrow, najlepiej zaprezentował się Bartosz Smektała. W swoim debiucie w cyklu indywidualnych mistrzostw Europy, „Smyk” zdobył 12 punktów i stanął na trzecim stopniu podium. Kacper Woryna zajął ósme miejsce, Jarosław Hampel był jedenasty, a Paweł Przedpełski czternasty. Oprócz wymienionych wyżej reprezentantów Polski, w Toruniu zobaczymy Adriana Miedzińskiego, który otrzymał na sobotnie zawody „dziką kartę”.

Początek zawodów o godzinie 18.00. Transmisję telewizyjną można zobaczyć na kanale Eurosport.