Jesteś tutaj » Home » Pod koszem AZS AJP »
Bogusława, Bronisława, Ilony , 18 sierpnia 2019

Akademiczki o włos od sprawienia niespodzianki w Krakowie

2019-02-28

Koszykarki InwestInTheWest Enea Gorzów przegrały na wyjeździe z Wisłą Can Pack Kraków 81:84.

Niewiele zabrakło naszym koszykarkom do sprawienia niespodzianki i wywiezienia dwóch punktów spod Wawelu. Jeszcze niespełna pięć minut przed ostatnią syreną podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego prowadziły 74:73, ale potem nastąpił słabszy okres gry naszej drużyny, co skrzętnie wykorzystały miejscowe i to one zgarnęły komplet punktów.

Mecz w Krakowie zaczął się od wypracowania przez gospodynie kilkupunktowej przewagi. W ósmej minucie było 20:15, ale niestety, w ostatnich 118 sekundach gorzowianki zupełnie stanęły i tylko przypatrywały się, jak rywalki co chwilę trafiały do kosza. Ostatecznie inauguracyjna kwarta zakończyła się ich wygraną 27:15, co zmusiło akademiczki do odrabiania strat. Trwało to długo, tym bardziej, że na początku drugiej kwarty przewaga ,,Białej Gwiazdy’’ wzrosła o kolejne cztery punkty (35:19).

Później mieliśmy świetny fragment gry gorzowianek, które odrobiły prawie wszystkie straty (37:36) i stąd wyszły na drugą połowę pełne nadziei na uzyskanie korzystnego wyniku na koniec meczu. Ostatecznie nie udało się, ale było to w sumie dobre spotkanie w wykonaniu akademiczek. Trochę zabrakło lepszej skuteczności w rzutach.

- Dawno nie byliśmy tak blisko zwycięstwa w Krakowie – nie krył po meczu trener Dariusz Maciejewski. – Ten mecz mógł się podobać kibicom. Tym razem zaważyła pierwsza kwarta. Nie mieliśmy optymalnego zestawienia. Wydawało się, że te osoby, które wyszły w pierwszej piątce, będą decydowały o wyniku meczu. Jednak musieliśmy mocno rotować składem. Dobrze, że znaleźliśmy Annamarię Prezelj, która tak naprawdę trzymała wynik. Pozostałe dwie kwarty wygraliśmy, a jedną zremisowaliśmy, lecz nie wystarczyło to do zwycięstwa – mówił na łamach klubowej strony trener.

To już jest jednak historia, gdyż gorzowianki już rozpoczęły przygotowania do niedzielnego spotkania ze Ślęzą Wrocław.

(b)

Wisła CanPack Kraków - InvestInTheWest Enea Gorzów 84:81 (27:15, 19:26, 21:21, 17:19)

Wisła: María Conde 20, Leonor Rodríguez 20, Mercedes Russell 17, Magdalena Ziętara 13, Justyna Żurowska-Cegielska 9, María Araújo 3, Anna Jakubiuk 2, Sofija Aleksandravicius 0.

Investinthewest: Ariel Atkins 23, Maria Papowa 19, Kyara Linskens 12, Annamaria Prezelj 7, Agnieszka Fikiel 6, Katarzyna Dźwigalska 6, Sharnee Zoll-Norman 5, Laura Juskaite 3, Julia Rytsikawa.