Dory, Olgi, Teodora , 26 marca 2019

Ślęza Wrocław kolejnym rywalem akademiczek

2019-03-02

W XXI kolejce koszykarki InvestInTheWest ENEA Gorzów zagrają ze Ślęzą Wrocław.

W niedzielnym meczu (3 marca) o godzinie 18.00 podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego zmierzą się z mistrzyniami Polski sprzed dwóch lat oraz obrończyniami brązowego medalu z poprzedniego sezonu. W pierwszym meczu we Wrocławiu nasze koszykarki zagrały znakomicie i wygrały 78:62, będąc lepszym we wszystkich kwartach. Fenomenalnie zagrała szczególnie Maria Papowa, która zdobyła 30 punktów.

Wrocławianki w dotychczasowych 18 meczach w Basket Lidze Kobiet odniosły 13 zwycięstw i pięciokrotnie schodziły z parkietu pokonane. Mając w dorobku 31 punktów wyprzedzają akademiczki o jedno oczko. W sytuacji wygranej naszej drużyny w niedzielę to gorzowianki będą przynajmniej na razie wyżej w tabeli, gdyż przy równej punktacji będą mogły poszczycić się lepszym bilansem bezpośrednich spotkań. Kto wie, czy potem nie zaprocentuje to przy rozstawieniu w play offach.

Drużyna Ślęzy z ostatnich sześciu meczów wygrała pięć, ale widać z tym zespole pewne wahania formy i nie zawsze prezentuje ona na tyle solidny basket, do jakiego przyzwyczaiła kibiców w ostatnich latach. Dlatego trudno przewidzieć, jak zagra w danej chwili, ale to wciąż solidna ekipa o sporym potencjale. Dlatego trzeba być przygotowanym na trudny mecz od pierwszej do ostatniej minuty.