Jesteś tutaj » Home » Pod koszem AZS AJP »
Bettiny, Konrada, Mirosława , 19 lutego 2020

Gdynianki lepsze także w juniorkach

2020-01-19

Ostatnia kwarta zadecydowała o tym, że gorzowskie młode koszykarki nie zdołały wywalczyć w Lublinie Pucharu Polski w kategorii do 22 lat.

medium_news_header_26755.jpg Fot. Robert Borowy Wiktoria Keller w finale MPP zdobyła aż 24 punkty, ale nie wystarczyło to do pokonania Arki Gdynia

W finale inauguracyjnej edycji Młodzieżowego Pucharu Polski Arka Gdynia pokonała ENEĘ AZS AJP Gorzów 64:49. Po trzech kwartach mieliśmy 45:44 dla Arki, ale w ostatnich dziesięciu minutach dominacjach zawodniczek z Trójmiasta była już wyraźna.

Szkoda trochę szczególnie pierwszej kwarty, w której to gorzowianki dominowały, lecz nie wykorzystały kilku okazji do zbudowania wyższej przewagi punktowej i przejęcia pełnej kontroli nad meczem. Do tego doszły straty, słabsza druga kwarta, ale po niezłej trzeciej wciąż istniała szansa na zwycięstwo. W ostatnich minutach gdynianki nie pozostawiły już złudzeń, komu należy się główne trofeum. Również seniorki po wyeliminowaniu w półfinale Polskiej Strefy Inwestycji Enei Gorzów w finale pokonały po dogrywce CCC Polkowice 83:73 i opuściły Lublin z Pucharem Polski dla seniorek.

Za dwa tygodnie pojawi się szansa rewanżu, gdyż w Gdyni odbędzie się finałowy turniej mistrzostw Polski U-22.