Jesteś tutaj » Home » Pod koszem AZS AJP »
Anety, Lehca, Leona , 20 lutego 2020

Porażka w Gdyni dająca nadzieję na przyszłość

2020-02-13

W zaległym meczu Energi Basket Ligi Kobiet koszykarki Polskiej Strefy Inwestycji Enea przegrały w Gdynii z tamtejszą Arką 62:70.

Podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego rozpoczęły spotkanie z niepokonaną wciąż w lidze Arką od celnego rzutu Cheridene Green, ale chwilę później miejscowe dwa razy trafiły zza linii 6,75 m i wyszły na prowadzenie 6:2. Potem dwa punkty zdobyła Jasmine Thomas, lecz odpowiedź gdynianek była natychmiastowa. Po raz trzeci trafiły one za trzy punkty. Kiedy Laura Juskaite zdobyła kolejne dwa oczka dla naszej drużyny, miejscowe natychmiast odpowiedziały ,,trójką’’. Te cztery pierwsze rzuty za trzy punkty ustawiły tak naprawdę grę w pierwszej kwarcie, gdyż miejscowe do jej końca prezentowały wysoką skuteczność, zaś nasze zupełnie się pogubiły i od stanu 6:9 kolejne pięć minut przegrały 4:15.

Jak czas pokazał, pierwsza kwarta tak naprawdę ustawiła również dalszą grę. W drugiej części gorzowianki początkowo straciły kilka punktów, lecz pod koniec zaczęły odrabiać i przed przerwą zmniejszyły różnicę do dwunastu punktów (32:44). Po zmianie stron gra przez długi czas była wyrównana.

Na początku czwartej kwarty pojawiła się nadzieja na dogonienie gdynianek, ponieważ akademiczki zbliżyły się na siedem punktów (50:57). Wystarczyło jednak 90 sekund i miejscowe ponownie uzyskały czternastopunktową przewagę, zapewniając sobie praktycznie zwycięstwo już w połowie ostatniej kwarty.

Niemniej spotkanie w Gdyni, jak i wcześniejsze w półfinale Pucharu Polski w Lublinie pokazało, że różnica sportowa pomiędzy obydwoma drużynami jest dużo mniejsza niż w pierwszej fazie sezonu. Przez to jest naprawdę duża szansa, że w play-offach, o ile dojdzie do starcia gorzowianek z gdyniankami, sprawa końcowego rozstrzygnięcia będzie otwarta do końca rywalizacji.

W niedzielę nasze zawodniczki udają się na następny ligowy mecz, tym razem do Wrocławia.

RB

Arka Gdynia – Polska Strefa Inwestycji Enea Gorzów 70:62 (26:10, 18:22, 13:13, 13:17)

Arka: Gulich 20, Papowa 19, Slamova 12, Balintova 10, Kastanek 6 oraz Greinacher 3, Podgórna, Morawiec i Rembiszewska.

AZS AJP: Green 14, Thomas 14, Copper 10, Juskaite 10, Prezelj 6 oraz Maiga 6, Dźwigalska 2, Kaczmarczyk.