Jesteś tutaj » Home » Pod koszem AZS AJP »
Antoniego, Bartłomieja, Karoliny , 5 lipca 2020

Energetyczne derby w Gorzowie

2020-02-21

Po ponad miesięcznej przerwie koszykarki Polskiej Strefy Inwestycji Enea powracają do hali przy ul. Chopina.

Podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego w XVIII kolejce zagrają z Enea AZS Poznań i będą zdecydowanymi faworytkami. Przy czym w Poznaniu, w pierwszym meczu tych drużyn, nasze akademiczki wygrały po ciężkim boju zaledwie 74:69. Jeszcze trzy minuty przed końcem przewaga gorzowianek wynosiła zaledwie jeden punkt i losy zwycięstwa ważyły się praktycznie do ostatnich sekund, gdyż poznanianki cały czas były w kontakcie i jeden trzypunktowy rzut wystarczał im do dogrywki. Zwycięstwo przyjezdnym zapewniła Annamaria Prezelj dwoma celnymi rzutami osobistymi na dziewięć sekund przed końcem.

W gorzowskiej hali powinno być dużo łatwiej, zwłaszcza że wicemistrzynie Polski zaczynają budować wysoką formę, co potwierdziły w ostatnich meczach z Wisłą Kraków, Arką Gdynia (choć ten akurat był przegrany) czy ze Ślęzą Wrocław. Początek spotkania w sobotę (22 lutego) o godzinie 16.00.