Jesteś tutaj » Home » Pod koszem AZS AJP »
Antoniego, Bartłomieja, Karoliny , 5 lipca 2020

Wysokie zwycięstwo gorzowskich koszykarek

2020-02-22

Koszykarki Polskiej Strefy Inwestycji Enea wygrały przed własną publicznością z AZS Enea Poznań 85:42.

medium_news_header_27004.jpg Fot. Bogusław Sacharczuk Jasmine Thomas (z piłką) poprowadziła akademiczki do czternastego zwycięstwa

Zgodnie z przewidywaniami gorzowskie koszykarki nie miały żadnych problemów z pokonaniem niżej notowanych rywalek, choć mecz rozpoczął się sensacyjnie. W pierwszej kwarcie gospodynie zupełnie nie radziły sobie pod koszem rywalek i choć dobrze grały w defensywie to niespodziewanie przegrały tę kwartę 12:14. Mogło być jeszcze gorzej, gdyż w ósmej minucie było 8:14, ale dzięki trafieniom Annymarii Prezelj i Kahleah Copper nasze zmniejszyły różnicę do dwóch oczek.

Po krótkiej przerwie gorzowianki wzięły się w garść, szybko uporządkowały grę na połowie rywalek i choć pierwsze dwie akcje należały do poznanianek, to od stanu 12:18 inicjatywę przejęły nasze zawodniczki. Najpierw potrzebowały półtorej minuty, żeby wyjść na prowadzenie 19:18, potem już tylko zaczęły powiększać przewagę. W tym okresie miały one wspaniałą serię 15:0, a całą drugą kwartę wygrały 18 punktami i do przerwy prowadziły 41:25.

Po zmianie stron przyjezdne szybko spasowały, praktycznie nie podjęły już walki i dominacja akademiczek z Gorzowa była widoczna przez całą drugą połowę. I nie miało tutaj znaczenia, kto akurat przebywał na parkiecie z naszej strony, bo trener Dariusz Maciejewski słusznie dał dużo więcej niż zawsze minut naszym najmłodszych koszykarkom. Dzięki temu kibice mogli delektować się grą choćby Karoliny Matkowskiej, Wiktorii Kuczyńskiej czy Ewy Kielar. Zapewne dla tych dziewcząt było to spore przeżycie, choć żadnej nie udało się zapunktować.

RB

Polska Strefa Inwestycji Enea Gorzów – Enea AZS Poznań 85:42 (12:14, 29:11, 24:11, 20:6)

AZS AJP: Copper 20, Green 19, Prezelj 13, Juskaite 13, Thomas 11 oraz Maiga 6, Dźwigalska 3, Kuczyńska, Kielar, Matkowska.

Enea AZS: Parzeńska 8, Mfutila 7, Saunders 5, Pyka 5, Miletic 3 oraz Banaszak 5, Pawlak 5, Nowicka 2, Bosilj, Piasecka.