Jesteś tutaj » Home » Pod koszem AZS AJP »
Mai, Marcelego, Wadima , 9 kwietnia 2020

Wygrały wysoko, ale łatwo wcale nie było

2020-03-04

W meczu XIX kolejki Basket Ligi Kobiet drużyna Polskiej Strefy Inwestycji Enea pokonała Energę Toruń 86:64.

medium_news_header_27116.jpg Fot. Bogusław Sacharczuk Annamaria Prezelj (z piłką) w meczu z Energą Toruń zdobyła 18 punktów

Spotkanie zostało rozegrane bez publiczności, gdyż kilka godzin przed pierwszą syreną decyzję o zakazie organizowania imprez masowych podjął wojewoda lubuski Władysław Dajczak.

Pozbawione dopingu kibiców gorzowskie koszykarki od początku meczu miały spore problemy z rozbiciem twardego monolitu, jakim dysponowały torunianki. Dodatkowym problemem był brak w składzie akademiczek najskuteczniejszej koszykarki Kahleah Copper. Pod jej nieobecność odpowiedzialność za zdobywanie punktów musiały wziął inne zawodniczki i pod względem skuteczności nie było w sumie źle. Gorzej to wszystko wyglądało w grze defensywnej.

Pierwsza kwarta zaczęła się dla gospodyń bardzo dobrze, gdyż po 2,5 minutach prowadziły one 9:0. To chyba zbyt uspokajająco wpłynęło na nasze zawodniczki, które po kolejnych 4,5 minutach prowadziły już tylko 14:13. Końcówka pierwszej kwarty była jednak bardzo udana w ich wykonaniu, bo od stanu 19:19 zdobyły pięć punktów z rzędu.

Drugie dziesięć minut było również wyrównane, choć początkowo lepiej radziły sobie wicemistrzynie Polski. W pewnej chwili prowadziły 29:19, ale potem przydarzyła im się kiepska seria, którą przegrały 2:13 i w 16 minucie torunianki wyszły na pierwsze i jedyne – jak czas pokazał –  prowadzenie 32:31. Do przerwy prowadziły jednak gorzowianki 42:40.

Po zmianie stron akademiczki dalej się męczyły, nie mogąc uzyskać znaczącej przewagi. W 25 minucie prowadziły zaledwie 52:48, lecz drugie pięć minut trzeciej kwarty wyraźnie należały już do nich i przed ostatnią odsłoną było czternaście punktów różnicy na ich korzyść. Rywalki już nie były w stanie odwrócić losów spotkania i ostatnia kwarta przebiegała pod dyktando podopiecznych trenera Dariusza Maciejewskiego.

(b)

Polska Strefa Inwestycji Enea Gorzów – Energa Toruń 86:64 (24:19, 18:21, 25:13, 19:11)

AZS AJP: Juskaite 20, Green 19, Prezelj 18, Kaczmarczyk 7, Thomas 5 oraz Maiga 13 i Dźwigalska 4.