Jesteś tutaj » Home » Pod koszem AZS AJP »
Adeli, Felicyty, Klemensa , 23 listopada 2020

Sprawę wygranej rozstrzygnęły po przerwie

2020-11-21

W piątym tegorocznym meczu w Basket Lidze Kobiet koszykarki Polskiej Strefy Inwestycji Enea pewnie pokonały GTK Gdynię 93:66.

Gorzowianki były zdecydowanym faworytem w spotkaniu z rezerwami mistrzyń Polski, ale początek nie był dla nich wcale łatwy. Co prawda pierwsza punkty dla naszej drużyny zdobyła Borislava Hristova, lecz przyjezdne szybko wyrównały, a w końcówce pierwszej kwarty przejęły inicjatywę i w dziewiątej minucie prowadziły 19:15. Ostatecznie wygrały inauguracyjną kwartę dwoma punktami.

Wszystkim, którzy byli przekonani, że po trudnym początku gorzowianki zaraz wyraźnie odskoczą musiały zrzednąć miny, obserwując przebieg drugiej kwarty. A w niej cały czas trwała wyrównana gra. Akademiczki co prawda w pewnej chwili odzyskały prowadzenie, którego nie oddały już do końca meczu, ale do zakończenia pierwszej połowy wcale nie mogły być pewne kompletu punktów.

Dopiero po zmianie stron uwidoczniła się ich wyraźna przewaga. Gospodynie zaczęły grać dużo skuteczniej, postawiły też twarde warunki w obronie i gdynianki miały mnóstwo kłopotów z wypracowaniem czystych pozycji rzutowych. Trzecia kwarta tak naprawdę rozstrzygnęła losy spotkania. Brązowe medalistki ostatniego sezonu wygrały, ale nadal mają przed sobą dużo pracy w każdym praktycznie elemencie gry. Najwięcej muszą jednak popracować nad rzutami zza linii 6,75 m, bo granie na skuteczności 28 procent nie przystaje zespołowi walczącemu o awans do play off.

Po sobotniej wygranej akademiczki awansowały na piąte miejsce w tabeli, a we wtorek czeka je zaległe spotkanie z AZS Politechniką Gdańską, która dzisiaj przegrała z CCC Polkowice 57:89.

RB

Polska Strefa Inwestycji Enea Gorzów - GTK Gdynia 93:66 (17:19, 29:21, 30:9, 17:17)

Polska Strefa Inwestycji Enea: Gustafson 19, Green 17, Hristova 17, Szott-Hejmej 15, Kaczmarczyk 12, Kobylińska 5, Doyle 5, Matkowska 3.

GTK Gdynia: Marcinkowska 16, Bazan 14, Rudzka 11, Niemojewska 10, Żytkowska 6, Szmyrka 6, Homza 3.