Jesteś tutaj » Home » Pod koszem AZS AJP »
Antoniego, Henryki, Mariana , 17 stycznia 2021

Ponownie złapały zadyszkę na finiszu

2021-01-12

W zaległym meczu Energi Basket Ligi Kobiet Polska Strefa Inwestycji Enea Gorzów przegrała w Polkowicach z tamtejszym CCC 86:90.

Po zaledwie jednopunktowej porażce w sobotę w Lublinie z Pszczółką (78:79) przed gorzowiankami było bardzo trudne spotkanie w Polkowicach i zapewne nieliczni spodziewali się, że podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego będą o włos od zwycięstwa w gorącej hali. Obiektywnie trzeba przyznać, że akademiczki bardziej zasłużyły na wygraną w Polkowicach niż nawet w Lublinie, ale w sporcie nie zawsze liczą się wrażenia artystyczne. Szczególnie w koszykówce, gdzie gra się na punkty. I choć jeszcze przed ostatnią kwartą nasze prowadziły dziesięcioma punktami (70:60), to nie zdołały obronić przewagi i w końcówce przegrały z bardzo dobrze finiszującą drużyną gospodyń.

Pierwsza połowa w wykonaniu obu zespołów była bardzo wyrównana, w trzeciej dominowały gorzowianki, a w czwartej polkowiczanki. Co ciekawe, w całym meczu aż jedenaście razy zmieniało się prowadzenie, sześciokrotnie zaś był remis. To świadczy, jak wyrównana to była walka. Gospodynie na prowadzeniu były w sumie 15 minut, nasze o siedem minut więcej.

W gorzowskim zespole świetnie tym razem zaprezentowała się Megan Gustafson, która obok 26-punktowej zdobyczy zanotowała również aż 13 zbiórek. Dobry mecz zagrała Borislava Hristova, ponownie podobać mogła się Shatori Walker-Kimbrough, aczkolwiek ta ostatnia tym razem miała problemy z utrzymaniem wysokiej skuteczności i sporo jej rzutów nie dotarło do celu.

RB

CCC Polkowice – Polska Strefa Inwestycji Enea Gorzów 90:86 (20:20, 25:24, 15:26, 30:16)

CCC: Ellenberg-Wiley 29, Telenga 21, Hampton 17, Siemienas 8, Gajda 6, Gertchen 4, Nacickaite 3, Kantzy 2 i Grabska.

PSI Enea: Gustafson 26, Hristova 25, Walker-Kimbrough 15, Green 8, Kaczmarczyk 5, Owczarzak 4, Szott-Hejmej 3, Dźwigalska oraz Matkowska.