2013-01-26, Mija dzień
W poniedziałek 28 stycznia br., początek o godz. 10.00, w sali kameralnej Filharmonii Gorzowskiej odbędzie się druga konferencja o charakterze tematycznym, poświęcona propagowaniu zapisów przyjętej przez Sejmik Województwa Lubuskiego Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego 2020. Spotkanie będzie dotyczyć przebiegu realizacji i organizacji tworzenia Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego.
Gorzowski Ośrodek Technologiczny ma stać się w przyszłości elementem parku naukowo-przemysłowego, wpisanego do strategii jako jedna z kluczowych inwestycji o charakterze ponadregionalnym. To bardzo ważne przedsięwzięcie dla miasta i całej aglomeracji.
Program konferencji:
1. Powitanie uczestników, otwarcie konferencji.
2. Prezentacja genezy oraz idei Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego.
3. Prezentacja koncepcji Centrum Badawczo-Wdrożeniowego Eko-Innowacje.
4. Prezentacja koncepcji modernizacji Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.
5. Prezentacja planów i działań Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wlkp. w zakresie rozwoju kierunków inżynierskich oraz budowy laboratorium środowiskowego.
6. Znaczenie Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego dla gospodarczego, naukowego i społecznego rozwoju Aglomeracji Gorzowskiej.
7. Dyskusja.
zet
W piątek, 2 maja Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego będzie nieczynny.