2013-07-04, Mija dzień
Potwierdziły się podejrzenia i wątpliwości klubu radnych SLD w sprawie lokalu przy ul. Hawelańskiej 5, wynajmowanego oficjalnie partii Przymierze Prawicy, która od dawna już nie istnieje, a w imieniu której występuje Marek Surmacz, radny PiS. W odpowiedzi na interpelacje prezydent potwierdza ten stan rzeczy i zapowiada dalsze kroki.
Oto treść odpowiedzi prezydenta na interpelację radnych SLD, skierowana na ręce przewodniczącego klubu:
Pan Marcin Kurczyna
Radny Rady Miasta Gorzowa WIkp.
Przewodniczący Klubu Radnych SLD
Odpowiadając interpelację Klubu Radnych SLD, dotyczącą korzystania przez radnego Marka Surmacza z lokalu użytkowego w budynku przy ul. Hawelańskiej 5, uprzejmie informuję, co następuje.
Lokal użytkowy usytuowany na l piętrze budynku przy ul, Hawelańskiej 5, zagospodarowany został za zgodą Zarządu Miasta Gorzowa WIkp. z 20 grudnia 2000 z przeznaczeniem na potrzeby partii Przymierze Prawicy. Umowa najmu lokalu zawarta była 15.01.2002r i podpisana przez pana Marka Surmacza jako osobę upoważnioną do reprezentowania Partii. Aneksy do umowy najmu lokalu dotyczące wysokości czynszu - podpisywane były również przez pana Surmacza. Faktury przekazywane są do skrzynki listowej lokalu lub bezpośrednio panu Markowi Surmaczowi. Obecnie czynsz za lokal regulowany jest według stawki netto 4,67 zł/m2.
Należności z tytułu najmu lokalu regulowane są na podstawie faktur VAT wystawianych na partię Przymierze Prawicy, 00-033 Warszawa ul. Górskiego 1/46. Opłaty za najem regulowane są z konta bankowego pana Surmacza.
Stawka czynszu netto obowiązująca dla działalności biur poselskich i senatorskich, organizacji społecznych, zawodowych i politycznych - na cele nie związane z działalnością zarobkową- określona uchwałą Rady Miasta 2 29 lutego 20l2r. dotyczącą zasad gospodarowania lokalami użytkowymi, wynosi 4,60zl/m. W przypadku wykorzystywania lokali na cele biurowe przez inne podmioty, minimalna stawka czynszu netto dla strefy miasta, w której położony jest ten lokal wynosi - 13,30 zł/m2.
Z uwagi na konieczność wyjaśnienia wszystkich aspektów, dalsze decyzje w tej sprawie podejmę w najbliższym czasie.
Z poważaniem
Tadeusz Jędrzejczak
Od połowy maja użytkowników gorzowskiej wody będzie czekała coroczna podwyżka cen, ustalona przez Wody Polskie jeszcze pod koniec 2022 roku i opublikowana wiosną 2023 roku.