2014-12-05, Mija dzień
Prezydent Jacek Wójcicki ogłosił nazwiska trzech nowych prezydentów miasta, którzy niedługo rozpoczną pracę w magistracie. Wcześniej pożegnał dotychczasowych zastępców byłego prezydenta Tadeusza Jędrzejczaka: Ewę Piekarz, Alinę Nowak i Stefana Sejwę.
Ich następcami będą Łukasz Marcinkiewicz, Agnieszka Stanisławska i Jacek Szymankiewicz. Ten pierwszy ma 33 lata i jest rodowitym gorzowianinem, choć ostatnie lata spędził w Szczecinie.
- Pozostałem tam po studiach, ale zawsze marzyłem o powrocie do Gorzowa i teraz to marzenie się realizuje – powiedział po nominacji.
Łukasz Marcinkiewicz studiował na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Pracę zawodową rozpoczął jako pracownik naukowo-dydaktyczny w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gorzowie, a następnie na Uniwersytecie Szczecińskim. Autor wielu publikacji naukowych i ekspertyz dla MSWiA. Równolegle zatrudniony w jednej ze szczecińskich spółek portowych, gdzie zajmował się obsługą prawną i marketingiem. Następnie szef Biura Zarządu w jednej ze spółek koncernu Deutsche Bahn. W Urzędzie Miasta Szczecin pracował w Biurze Nadzoru Właścicielskiego, a następnie awansował na stanowisko zastępcy dyrektora Biura Strategii. Uczestnik wielu kursów, szkoleń oraz studiów podyplomowych. Posiada szeroką wiedzę teoretyczną i praktyczną. Pracę rozpocznie od 11 grudnia i będę zajmował się sprawami gospodarczymi.
Agnieszka Stanisławska została zastępcą ds. społecznych i do magistratu wprowadzi się 15 grudnia. Jak mówi, wie jaka czeka ją odpowiedzialność.
- I nie chodzi tylko o oświatę, ale sprawy społeczne. Chciałabym działać głównie na rzecz ludzi społecznie wykluczonych, pozwolić im uwierzyć, że mogą jeszcze odnaleźć się w społeczeństwie – mówi.
Pani Agnieszka jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie, ma 41 lat. Była nauczycielką wychowania fizycznego w szkole podstawowej w Witnicy. W 2010 roku uzyskała kwalifikacje w zakresie zarządzania placówką oświatową. Od 2010 r. pełniła obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej w Boleminie. W 2011 r. powołana na stanowisko dyrektora tej szkoły. W trakcie pełnienia funkcji uczestniczyła w wielu warsztatach, seminariach w zakresie nadzoru pedagogicznego, ewaluacji, monitorowania podstawy programowej, pracy metodą projektów, oceniania kształtującego, pracy z dziećmi i młodzieżą. Inicjatorka licznych konkursów gminnych i imprez integracyjnych. Członek Zespołu Interdyscyplinarnego Gminy Deszczno. Wartość najwyższa dla niej to rodzina: mąż i dwójka dzieci – Jaś i Małgosia.
Trzecim wiceprezydentem został nominowany Jacek Szymankiewicz, który pracę rozpocznie już w najbliższy poniedziałek, 8 grudnia. Zajmie się on obszarem rozwoju miasta. Urodzony w 1973 roku, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego oraz studiów podyplomowych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Specjalista z zakresu gospodarki nieruchomościami i procesu inwestycyjnego. Prawnik administratywista, z kilkunastoletnim doświadczeniem szkoleniowym. Członek Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej ds. Nadawania Uprawnień i Licencji Państwowych w zakresie gospodarki nieruchomościami (6 lat - dwie kadencje). Dotychczas zatrudniony w Samorządowym Kolegium Odwoławczym w Gorzowie jako etatowy członek Kolegium. Prywatnie żonaty, troje dzieci. Zainteresowania: sport, literatura faktu, strategiczne gry planszowe.
RB
Już 22 maja o godzinie 11.00 odbędzie się bezpłatne spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla gorzowskich dyrektorów przedszkoli i szkół podstawowych, nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz specjalistów.