2015-02-03, Mija dzień
Adam Piechowicz, były doradca premier Ewy Kopacz, został doradcą prezydenta Jacka Wójcickiego, z którym już wcześniej współpracował. Ma doradzać, jak powiedział prezydent Wójcicki w Radiu Gorzów, w sprawach gospodarki i rozwoju. Poprzedni doradcy prezydenta Tadeusza Jędrzejczaka odeszli wraz z nim z urzędu.
Adam Piechowicz, jak podaje wikipedia, w 1983 r. ukończył Technikum Ogrodnicze w Warszawie. Później został absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Przez jakiś czas pracował jako prywatny przedsiębiorca. W latach 1991–1993 był posłem na sejm wybranym z listy Polskiej Partii Przyjaciół Piwa. Należał do tzw. frakcji Małe Piwo, przekształconej w Koło Poselskie „Spolegliwość”, następnie zasiadał w KP Partii Emerytów i Rencistów „Nadzieja”.
Później współpracował z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, a od 2004 przez kilka lat działał w Socjaldemokracji Polskiej, będąc dyrektorem biura zarządu krajowego tej partii. 24 września 2014 r. objął funkcję głównego doradcy w Gabinecie Politycznym Prezesa Rady Ministrów. 22 stycznia 2015 r, po publicznym nagłośnieniu faktu jego współpracy w zakresie szkolenia medialnego polityków opozycji, złożył dymisję ze stanowiska, która została przyjęta.
zet
W związku z pracami modernizacyjnymi sieci wodociągowej w Gorzowie 21 maja od godz. 8:00 do 14:00 nastąpi przerwa w dostawie wody do budynków przy ulicy Dywizjonu 303. Beczkowóz z wodą zostanie podstawiony.