2015-06-03, Mija dzień
Dotychczasowy Marszałek Lubuskiego Sejmiku Gospodarczego Ryszard Barański, honorowy prezes Lubuskich Pracodawców w Gorzowie Wlkp., 2 czerwca 2015 r. przekazał marszałkowską buławę LSG Januszowi Jasińskiemu – prezesowi Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze.
Zgodnie ze statutem LSG co dwa lata odbywają się wybory nowych władz samorządu gospodarczego województwa lubuskiego, a marszałkami są naprzemiennie reprezentacji organizacji członkowskich z południa i północy regionu. Połowę składu Prezydium LSG zawsze stanowią przedstawiciele północy, a połowę – przedstawiciele południa. Te zasady znakomicie się sprawdzają już przez 16 lat działania Lubuskiego Sejmiku Gospodarczego.
Obecnie Sejmik liczy 31 organizacji około biznesowych. W ich zgodnej opinii wyrażonej na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym 2 czerwca 2015 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp., miniona kadencja pod wodzą marszałka Ryszarda Barańskiego była najbardziej dynamiczna i owocna w dziejach Sejmiku.
W skład nowego prezydium LSG weszli: Janusz Jasiński (Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze), Ryszard Barański (Lubuscy Pracodawcy w Gorzowie Wlkp.), Jerzy Korolewicz (Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa w Gorzowie Wlkp.), Krzysztof Kononowicz (Związek Pracodawców „Przedsiębiorczość” w Sulęcinie), Stanisław Koleśnik (Izba Rzemiosła i Przedsiębiorców w Gorzowie Wlkp.), Bolesław Adamik (Izba Rzemieślnicza i Przedsiębiorczości w Zielonej Górze), Alfred Kałużny (Lubuska Izba Rolnicza w Zielonej Górze), Zenon Bambrowicz (Lubuska Izba Budownictwa w Zielonej Górze) Jerzy Kotarski (OPZL w Zielonej Górze) i Józef Finster (Lubuska Fundacja Zachodnie Centrum Gospodarcze w Gorzowie Wlkp.).
M.W.
Czy w Gorzowie jest szansa na wprowadzenie systemu identyfikacji koszy na śmieci? O taką możliwość zapytały prezydenta radne w trosce o czystość i estetykę miasta.