2015-06-08, Mija dzień
Po raz kolejny Daniel Adamski zaprasza do udziału w Galerii Bezbronnej, po raz pierwszy jednak w tak sterylnym w porównaniu do poprzednich miejsc, budynku. To już siódma edycja tej oryginalnej wystawy.
- Tym razem uczestniczy zagoszczą w budynku przy ul. Drzymały 11, po byłej przychodni i pracowni rentgena. Mamy dwa piętra a w nich 32 pomieszczenia. Idealne do wystawy. Dużo miejsca jest. Jest prąd i woda w budynku. Można wbijać gwoździe, ale nie można malować i pisać po ścianach – zastrzega Daniel Adamski. I to też jest kolejna różnica, bo w poprzednich edycjach artyści mogli paciać po ścianach.
Informacje techniczne
Montaż prac i rezerwacja miejsc zaczyna się w środę w godzinach 18.00-21.00, także w czwartek o w tym samym czasie oraz w piątek od godziny 14.00 do 21.00.
Każdy uczestnik sam dba o montaż swojej prezentacji. Wybiera miejsce w budynku oraz sam zaopatruje się w potrzebne mu narzędzia i ewentualne urządzenia. Np.: młotek, gwoździe, sznurek, drabina, ramy, oświetlenie, ekran, taboret, telewizor, DVD, mikrofon, kabel, wzmacniacz, głośniki, laptop, komputer, przedłużacz, sztaluga, rzutnik i inne przedmioty lub urządzenia. Autor sam organizuje sobie osoby, które pomogą mu zainstalować prace w galerii oraz sam zaprasza swoich widzów.
Każdy uczestnik musi zadbać o umieszczenie obok swojej pracy/prezentacji kartki z wydrukowanym swoim imieniem i nazwiskiem, miejscem pochodzenia, parę zdań o sobie oraz tytułem swoich prac. Bardzo ważne jest też napisanie kontaktu (tel./mail/facebook) do siebie.
Wernisaż: Piątek 12.06.2015 o 22:15 otwarcie wystawy.
Do godziny 02:00 gorzowscy DJ grać będą muzykę elektroniczną i odbędą się inne dowolne działania autorów wystawy.
Wystawa czynna będzie codziennie od 13.06.2015 do 14.06.2015 od godziny 14:00 do 20:00.
Demontaż:
Poniedziałek 15.06.2015 od godziny 17:00 do 21:00 odbędzie się demontaż wystawy i sprzątanie budynku.
Warunki brzegowe
Udział w wystawie jest nieodpłatny, ale autor zobowiązany jest do pilnowania wystawy minimum raz w tygodniu przez kilka godzin. Każdy wybiera sobie dzień i godzinę dyżuru. Podczas montażu uczestnik będzie musiał wpisać swoje nazwisko na specjalnej tablicy dyżurów podzielonej na dni tygodnia i godziny dnia. Wolontariusze i autorzy pilnują nie tylko swoich prac, ale i prac innych autorów w wybranej części galerii oraz całego budynku.
Pierwsza grupa wolontariuszy zgłosiła się z Gimnazjum nr 7 w Gorzowie.
Po to ona jest
Geneza: Galeria Bezbronna została stworzona przez artystę fotografa Daniela Adamskiego, absolwenta katedry fotografii Poznańskiej ASP, mieszkańca Gorzowa Wlkp., artysty multimedialnego. Zadaniem Galerii Bezbronnej jest pozwolić w sztuce na wszystko. Dlatego nazywa się Bezbronna. To jest pierwsza galeria na świecie, która „nie ma sił” bronić się przed twórcami i artystami, nie posiada nadzoru kuratorskiego i nie może narzucić i zabronić nikomu niczego. Galeria Bezbronna nie ma granic tematycznych i formalnych tak samo jak charakter sztuki współczesnej, której granic nikt jeszcze nie ustanowił. Dawno nie modne jest pytanie, co wolno pokazywać i uznawać za sztukę, a co nie? Kto jest tylko twórcą, a kto już artystą? Galeria Bezbronna wolna jest od skonkretyzowanych idei. Spełnia tylko (lub aż) funkcję prezentacji swobodnej wypowiedzi artystycznej nie ingerując w selekcję autorów i charakter prac twórczych.
roch
Czy w Gorzowie jest szansa na wprowadzenie systemu identyfikacji koszy na śmieci? O taką możliwość zapytały prezydenta radne w trosce o czystość i estetykę miasta.