2015-12-02, Mija dzień
W czwartek, 3 grudnia br. o godzinie 10:00 na Starym Rynku dzieci z gorzowskich przedszkoli przystroją świąteczne drzewka. Do gorzowskich przedszkoli wcześniej już trafiły materiały dekoracyjne, z których przedszkolaki przygotowały ozdoby na drzewka. Dzięki nim centrum miasta zapełni się przystrojonymi świątecznymi drzewkami, a mieszkańcy poczują magię świąt.
Ponadto Filharmonia Gorzowska na Stary Rynek dostarczy gigantyczne bombki. Udekorowane przez dzieci wrócą do placówki, gdzie staną się jej ozdobą. W zamian na najmłodszych czeka ciepła herbata oraz słodki poczęstunek.
Gorzów również rozbłyśnie światłem świątecznych iluminacji. Drzewka na Starym Rynku udekorowane zostaną elementami świetlnymi. Na odcinku od zabytkowego tramwaju przy ul. Wełniany Rynek do wylotu ul. Hawelańskiej w ul. Sikorskiego rozwieszone będą sopelki świetlne. Gwiazdki rozświetlą ciąg ulic śródmieścia: ul. Wełniany Rynek (od ul. Hawelańskiej do ul. Sikorskiego), Herberta, Obotrycką, Chrobrego (od ul. Spichrzowej do ul. Sikorskiego), Wodną, Sikorskiego (od Parku 111 do ul. Herberta). Iluminacja świąteczna zainstalowana będzie również na rondzie Ofiar Katynia oraz rondzie Kosynierów Gdyńskich. Kurtyny świetlne i gwiazdki zaświecą na bulwarze nadwarciańskim. Ulica Chrobrego rozbłyśnie iluminacjami w kształcie kielicha i stożka. Dekoracje świetlne będą cieszyć oko do 9 stycznia.
Biuro Prasowe UM
Już 22 maja o godzinie 11.00 odbędzie się bezpłatne spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla gorzowskich dyrektorów przedszkoli i szkół podstawowych, nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz specjalistów.